Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II 2.0T - prośba o opinię


Ambi0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Noszę się z zamiarem kupna Meganki II 2.0T. Znalazłem ciekawe ogłoszenie i będę jechał obejrzeć autko, na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę?

Właściciel mówi, że nie działa podnoszenie szyby kierowcy, guziki w klamkach HF i do zrobienia jest wieszak wydechu - ,,bo hałasuje na wertepach".

 

Wklejam też opis z ogłoszenia, gdyby zdjęcie nie było wyraźne:

Na sprzedaż trafia mój najmniej używany samochód, megane z 05 roku, 2.0T 163 konie, 5 drzwi, przebieg 189k km 
Klima
Xenon - sprawny, świeci spoko, poziomowanie, spryskiwacze działają. 
Klima
Tempomat
Czujnik deszczu 
Nawigacja - działa, ale mapa ma z 5 lat. 
Opony całoroczne z tamtego roku w stanie idealnym
Nowe cewki, świecie, wtryski od rsa
Nowe wszystkie poduszki silnika, skrzyni. 
Abs, esp, poduszki sprawne. 
Dostęp bezkluczykowy - nie działają guziki na klamkach, nie ruszałem tego. 
Zabezpieczony fusso
Za kadencji poprzedniego właściciela 
Nowe hamulce, amortyzatory i masę innych rzeczy 
Silnik suchutki, turbina, sprzęgło, skrzynia wszystko w najlepszym porządku. 
Wszystkie odpływy drożne, nic nie leci do środka. 
Zero błędów i dziwnych komunikatów. 
Teraz wady odchodzi farba ze zderzaka, ktoś pomalował elementy naturalnie szare, żarówka oświetlenia tablicy spalona, wgniotki na masce, radio szumi poza miastem, zmieniarka i odtwarzacz cd oczywiście sprawny. Kilka kropeczek rdzy na prawym błotniku tył, brudna podsufitka, dziura od papierosa w fotelu kierowcy, w aucie nie paliłem i nie czuć w nim tytoniu. 
Autem robiłem trasy po 1000km bez najmniejszego problemu, sprzedaje bo kupuje avantime i 205gti, a posiadanie 6 samochodów to trochę za dużo. 
Masz pytania to zapraszam na pw
Oczywiście oc, przegląd jest. Wszystko ważne bodajże do lata
Cena oczywiście do negocjacji.

 

Z góry dziękuję za pomoc i opinie!

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ambi0 napisał:

na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę?

Czy auto nie było wypadkowe?

   - auto spawane - to zwiększona korozja elementów spawanych,

   - silniki te robią ok;500 -700 kkm przebiegu,

   - stosować markowy olej,

Sprawdzić ;

  - czy wszystkie urządzenia działają,

Do roboty będzie;

  - rozrząd,

  - koło elastyczne - pasowe wału korbowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbyś link do ogłoszenia to by można było więcej powiedzieć, te auta nie rdzewieją chyba ze miały przygody  , szczególnie ze jest czym pojechać wiec jest szansa ,ze cos się działo skoro ma oznaki rdzy.

-Warto zobaczyć sprzęgło czy nie szarpie mimo prawidłowej zmiany biegów, może brać nawet przy podłodze ale jak szarpie to było katowane , przyjdzie czas na dwumas.

-Rozgrzać silnik pojeździć trochę i zobaczyć czy się nie sączy pod maska , sprzedający mógł wyczyścić silnik i nie będzie śladu do póki nie dostanie ciśnienia i temperatury.

-Światła warto byłoby sprawdzić gdzieś w tunelu bądź po zmroku , każdy mówi ze świeca ,a później się okazuje że pod sam zderzak i koszta rosną, jak wymiana to warto byłoby się zastanowić czy nie oddać do serwisu lamp i zrobić zabiegu na Bi-Led będzie jak nowa lampa a koszta te same co oe nowe.

-Skoro schodzi lakier ze zderzaka to był malowany i historia o tym ze ktoś pomalował szare elementy to można sobie darować historyjkę , warto sprawdzić mocowania czy jest dobrze spasowany , mocowania błotnik karoseria śruby czy nie ruszane , zawiasy drzwi śruby czy nie ruszane.

-Hamulce jak rudawe ślady na tarczach to znaczy ze ktoś oszczędzał i papier jeździ , oe renault nie rdzewieją na korpusie tarcz, SNR rdzewieje z jego jakością tez już kiepsko a podobno wkładają w nowych renault na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!