Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prasa hydrauliczna


elf

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie mini prasę, podnośnik 10t a na allegro zamówiłem zestaw do montażu łożysk :-D

Nie tak dawno wymieniałem tarcze z tyłu i na tych starych była przeprowadzona próba. Łożysko wyskoczyło aż miło.

Trzeba się czymś zająć, aby w taką pogodę nie zdziczeć w domu

 

 

 

 

prasa.jpgprasa1.jpg

Edytowane przez elf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i super inicjatywa, choć pomysł stary jak świat. Tylko nie bardzo wiem, co chcesz u siebie wyprasowywać, bo z tyłu masz kompletne bębny z łożyskami a przód jest wieczny. Tak czy siak mocno popieram, bo sam też w miarę czasu i możliwości majsterkuję Naprawiam zarówno swój samochód jak i swój rower. Jak się tu czyta, że "mężczyzn" tworzą pisma, wydzwaniają do kierowników serwisu, bo nie potrafią znaleźć patentu na źle spasowaną klapę czy cieknące drzwi, to czuć prawdę o zniewieścieniu tej płci.

  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega, prasa może służyć nie tylko do łożysk. Swoją drogą nie wiem, czy przód jest wieczny, bo przy większej prędkości zaczyna mi coś delikatnie huczeć przy jeździe na wprost, a głośniej gdy jestem na prawym łuku drogi.

Prasa przyda się, bo syn ma kłada a przy nim co jakiś czas są do wymiany łożyska.

 

Teraz zastanawiam się co by nowego z majsterkować :-D

 

Dawno temu zrobiłem sobie podjazd, kanału nie mam więc przydały się nie raz ...

podjazd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, elf napisał:

Teraz zastanawiam się co by nowego z majsterkować

Zrób sobie belkę do unoszenia silnika, przyda się przy wymianie rozrządu, sprzęgła itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota. 

Mi się już powoli odechciewa robić mechaniki. W poprzednim aucie można powiedzieć że wszystko robiłem. Ale raz jak wyjąłem wahacz i półoś mi wyskoczyła z silnika i zamiast godziny zrobiło się 4 to policzyłem sobie, że jak na czas mojej naprawy pójdę do pracy to na pewno nie wyjdę na minus. Teraz wolę elektryką się pobawić.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aniewa napisał:

Zrób sobie belkę do unoszenia silnika, przyda się przy wymianie rozrządu, sprzęgła itp. 

 

Zapewne dobry pomysł. Przy poprzednim wymieniałem sam, ale tu raczej przy rozrządzie nie będę się bawił i jeszcze długo zapewne nie będzie robiony bo silnik ma raptem 3 lata.

@CzechuXX , jedni bawią się elektryką inni mechanika :-D

 

Teraz coś z bębna od pralki. Przydaje się gdzie nie ma miejsca na palenisko a kiełbaski by się opiekło albo na kociołek.

 

bemben.jpgbemben1.jpg

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko, aby się mięśnia nie zastały :-D 

Szkoda, że żelastwo takie drogie a na złomach już się nie dostanie, Nie sprzedają, chyba że hurtowo a można tam spotkać niekiedy fajne rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CzechuXX napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 - Prezes 

 

To jest do czasu. U siebie też mam dwa gdzie jeszcze można coś wysępić, ale to mizerne złomowiska. Na tych, co są fajne rzeczy nic się nie dostanie. Boją się kar, 5 tyś. można stracić i dlatego się boją albo założyć kasę fiskalną a tego nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!