Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam Reanault Scenic 3 ph1 silnik 1.5dci 110km.

Problem polega na tym ze po wymianie glowicy i tloka auto ma problem z odpalaniem. 

Wtryski wymienione z innego silnika.

Nie wiem czy cos bylo jeszcze przed zakupem tego auta.

Mechanik mi powiedzial ze nie ustawia sie pompy paliwa na cechy bo to nie ma znaczenia.

Wymienilem wtryski z kodowaniem( auto chodzilo ale strasznie kopcilo na bialo ) i nierowno pracowalo na wolnych obrotach przy dodaniu gazu i zwiekszeniu obrotow auto lepiej pracowalo ( powyzej 2000 obr).

Zamienilem kolejnosc wtryskow w ECU i auto odpalilo bez problemow po czym zaczelo nierowno pracowac ( mniej kopcilo ) i zgaslo.

teraz mam problem z odpaleniem ale jak juz odpali to silnik pracuje ale nie wchodzi z niskich obrotow na wyzsze plynnie np. z 800 -2000 obr powyzej juz plynnie.

Co to moze byc ?

Jak moge sprawdzic Clipem cisnienie na pompie , na listwie i dawki paliwa?

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Matinsz napisał:

Problem polega na tym ze po wymianie glowicy i tloka auto ma problem z odpalaniem. 

Wtryski wymienione z innego silnika.

1/ Wtryski na 100% sprawne?

2/ W niskich temperaturach daje o sobie znać ;

      -  słabe ciśnienie sprężania,

      -  niskie ciśnienie wtrysku;

             - lejący wtryskiwacz potrafi sprawić większe problemy z odpalaniem niż padnięte wszystkie świece żarowe,

             -  przy odpalaniu powinno być minimum; 240 - 250 barów,

             -  na luzie może być w okolicach; 200 barów,

3/ Istotne/głównie są przy odpalaniu m/in;

   a/ filtr paliwa oryginał,

   b/ brak pęcherzy powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

   c/ sprawne świece żarowe,

   d/ sprawny czujnik położenia wału,

   e/ czujnik temperatury cieczy chłodzącej decyduje o ;

       - czasie podgrzewania świecami żarowymi,

      -  dawce paliwa przy rozruchu,

      -  może być sprawcą dymienia na biało, oraz problemów z zapalaniem,

19 godzin temu, Matinsz napisał:

Mechanik mi powiedzial ze nie ustawia sie pompy paliwa na cechy bo to nie ma znaczenia.

 

4/ Rozrząd ustawia się na blokadac;,

    a/ koło zębate na pompie wtryskowej ma swój znak ;

         -  instrukcja Renault silnika 1,5 dci wymaga aby ten znak był odpowiednio ustawiony,

   b/  istotny jest kumaty mechanik od reno

19 godzin temu, Matinsz napisał:

Jak moge sprawdzic Clipem cisnienie na pompie , na listwie i dawki paliwa?

 

5/Mając clipa, wszystkie parametry dla których są czujniki - można podglądnąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Matinsz napisał:

Mechanik mi powiedział ze nie ustawia się pompy paliwa na cechy bo to nie ma znaczenia.

Instrukcja przewiduje ustawienie pompy na znaki i u siebie zawsze tak robię. Znam opinie kilku osób które ustawiały pompę w dowolny sposób i twierdziły, że nie ma to najmniejszego wpływu na pracę silnika. W tym silniku czujnik położenia wałka rozrządu nie jest powiązany z pompą wtryskową i pewnie dlatego jest dowolność w ustawieniu pompy.

Zmieniłeś kolejność wtrysków w ecu więc pewnie ktoś kto to kodował nie wiedział, że w renault wtryski liczy się od strony koła zamachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!