Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju w ASO - Castrol zgodny z RN17FE


Pole

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chcę zmienić olej w moim Megane IV z silnikiem 1.3 Tce 140 KM.

Telefon do ASO pozwolił mi dowiedzieć się, że cena za wymianę to 704 PLN (!), ale na szczęście można przyjechać do serwisu z samodzielnie zakupionym olejem i wtedy będzie prawie 400 zł taniej. Pani na infolinii podała, że wymagany olej to "Castrol RN17FE 5W30".

Internet niestety takiego oleju nie zna. Widnieją albo oleje Castrol RN17 5W30, albo Castrol RN17FE 0W20.

 

Pytanie do innych użytkowników tego silnika - jaki olej kupowaliście do wymiany?

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Andrzej-2010 oraz @Faustus za odpowiedzi

Dodam jeszcze swoje pytanie - czy warto dopłacać do Castrola w opakowaniu Renault?

Oba to Castrol RN17 5W30, ten ze znaczkiem Renault jest prawie 2 razy droższy i się zastanawiam czy w środku to nie ten sam produkt:

 

olej5w30.PNG

olejtanszy5w30.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pole napisał:

Oba to Castrol RN17 5W30, ten ze znaczkiem Renault jest prawie 2 razy droższy 

 i się zastanawiam czy w środku to nie ten sam produkt:

Oleje ; elf; castrol; mobil - nie cieszą się dobrymi opiniami,

Wybierz ; RAVENOL RNV SAE 5W30 CleanSynto®

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

 

Mogę prosić o te opinie a najlepiej jakby można prosić o wyniki jakichś badań, że to badziewie, bo na razie jest to bicie zwykłej piany.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam z góry za mało pomocne OT - ale 704 zł za wymianę oleju w ASO ? !! Co to za ASO - "Złodzieje i spółka" ?

Ja w swoim 1,33 TCe, miesiąc temu za ELF RN17 5w30 z filtrem, korkiem i robocizną zapłaciłem w sumie niecałe 400 zł. W ASO oczywiście.

Edytowane przez ToxicTeeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.11.2021 o 20:36, ToxicTeeth napisał:

Przepraszam z góry za mało pomocne OT - ale 704 zł za wymianę oleju w ASO ? !! Co to za ASO - "Złodzieje i spółka" ?

Ja w swoim 1,33 TCe, miesiąc temu za ELF RN17 5w30 z filtrem, korkiem i robocizną zapłaciłem w sumie niecałe 400 zł. W ASO oczywiście.

Zauważyłem, że piszesz o korku. Czy chodzi o korek spustowy oleju z misy ? Czyżby montowali jak coraz więcej producentów, jednorazowy ? Gwarancja się skończyła, zabieram się za wymianę, a zupełnie nie wiem jak to tam pod spodem wygląda, bo wcześniej miałem dci. Co do oleju, to castrola mam pod ręką, a elf rn17 tylko w necie ? Nie wiem co wybrać, bo jak dobrze kojarzę, to renault chyba jeździło na elfie, ale skoro w ASO jak w wątku, polecali Castrola, to może wezmę to, co jest dostępne na już.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ze swojej strony: zawsze dawałem Elf 0w20 rn17fe ale faktycznie coś trudno dostać. W tej samej cenie kupiłem Motul Specific rn17fe wlałem i jestem bardzo zadowolony bo, o dziwo, widzę roznice w spożyciu paliwa. Jak wymienię tego Motula za kilkanaście kkm to dam znać co zlałem, czy był równie ciemny jak Elf. Na razie za mało nalatane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie:

- Ravenol RNV SAE 5W30 CleanSynto®,

- Petronas 5W30 Syntium 5000 RN17,

- Motul Specific 17 5W-30,

- Liqui Moly Top Tec 4410 5W-30,

- Millers Oils XF Premium C3 RN 5W30.

 

Obecnie mam zalany Ravenol, a za ok 1000 km czeka mnie wymiana (po 15k km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!