Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolo zmiennych faz rozrządu


LysyGoral79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, LysyGoral79 napisał:

Kolo bylo wymienione tylko nie jest orginalne tylko zamiennik.

Należy sprawdzić ;

  - czujnik położenia wałka rozrządu oraz jego instalacje,

  - instalacje elektrozaworu 

Edytowane przez Andrzej-2010
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 05:43, LysyGoral79 napisał:

Wczoraj wymieniłem elektro zawór i dzis rano start i niestety bez zmian ??? niewiem juz co robic.

A jaki elektrozawór firmy kupowałeś? Bo ja niestety trafiłem prawdopodobnie na chińczyka podrobionego jako Oryginał, gdzieś wyczytałem na forum że to są Made In Poland, mam jeszcze stary zawór i zobaczę czy to jest oryginał. Pytanie czy mi coś pomoże kupno nowego z firmy Pierburg tak jak polecacie? I zastanawia mnie czujnik map sensor nie siedzi mocno i czy zakup nowego coś pomoże żeby siedział tak jak należy? Czy mechanik jest w stanie stwierdzić bez ściągania paska rozrządu czy KZFR ma luzy? Bo twierdzi że to nie koło tylko dźwigienki zaworów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie pierwsze zawór oryginalny,  drugie zamienny chińczyk,  trzecie Pierburg.

Wg. mojej opinii Pierburg jest poprawiony względem oryginału.  Auto ciszej pracowało,  po pół roku jazdy (10 tyś.) kąt wyprzedzenia zapłonu trzymał parametry.

Oryginalne na znanym portalu są w opakowaniach made in Poland.  Do Pierburga w opakowaniu jest nowy uszczelniacz w zestawie.

_SC_2719.jpg

IMG_20200512_155634.jpg

IMG_20201113_161919.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto profilaktycznie wymienić ten elektrozawór na nowy przy wymianie KZFR?

Koło wymieniłem pół roku temu wraz z rozrządem, też profilaktycznie, ze względu na przebieg auta (no, był tam też jakiś chwilowy grzechot na zimnym przy odpalaniu).

Zaworu nie ruszałem. Niepokojących objawów opisywanych na forum nie mam.

Zostawić czy dmuchać na zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!