Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Goodyear Vector 4seasons i te opony zmieniły mój negatywny stosunek do opon całorocznych, których nigdy nie używałem, uznając je za badziew. Latem tego roku kupiłem auto z takimi oponami z 2020 roku w bardzo dobrym stanie i długo biłem się z myślami, czy inwestować w zimówki, ale ostatecznie je zostawiłem. Gdy jakiś czas temu przez Polskę przewalały się śnieżyce, jechałem dzień po dniu trasę z Łodzi do Poznania i w drugą stronę. W drugą stronę śnieżyca na całego przez cały czas, drogi białe, a opony bardzo fajnie trzymały. Może komuś to pomoże w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesie B (chyba 190KM) miałem AllSeason conti właśnie w twoim rozmiarze 225/40/18. Fajna opona ale dla mnie głośna, może 2 będzie cichsza - nie wiem.  
Na pewno opona nie była tak stabilna jak letnia, miała również gorsze parametry od letniej sportcontact na mokrym i suchym asfalcie. AllSeason to bardziej opona do spokojnej jazdy, trzeba pamiętać że to tak naprawdę opona zimowa (mieszanka gumy) zbudowana na karkasie opony letniej z wzorem bieżnika który ma być uniwersalny.
Jeżeli jezdzisz raczej dynamicznie to rozsądniej kupić 2 komplety opon. Dłużej pojeździsz, dłużej pożyją. Jazda będzie przyjemniejsza bo pozwoli wykorzystać potencjał Twojego samochodu :) 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 18:49, dwazero napisał(a):

DUŻO nie jeżdżę bo około 100/200km

 

7 godzin temu, Sarna1 napisał(a):

Jeżeli jezdzisz raczej dynamicznie to rozsądniej kupić 2 komplety opon. Dłużej pojeździsz, dłużej pożyją.

Do takiego przebiegu, na pewno dwa komplety ;). Dłużej pożyją, na pewno.

Ja mam dwa prawie nowe komplety z 2015 roku z łącznym przebiegiem 23 tyś km. Aż żal wyrzucać. Ale też wtedy myślałem, że dla żony bezpieczniej będzie na dwóch kompletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mało jeździ (przysłowiowa żona) to  szkoda kasy na dwa komplety. Auto mojej żony C3 z 2012 roku ma nalotu coś 85 kkm. Od dwóch albo trzech lat jeździ ciągle na zimówkach bo szkoda kasy na przekładanie a latem różnica nie jest odczuwalna. Zimą auto normalnie jeździ (a raczej stoi) i nie ma żadnych problemów. Oryginalne Micheliny albo wyrzucę albo wystawie na OLX bo mają 11 lat i fajny bieżnik. Może komuś będą akurat potrzebne takie kapcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, w Mercu żony miałem wielosezon, ona jeździ raczej dynamicznie, tak jak na zdjęciach wyglądał przód po ok 10 tys km. (Merc miał 220 koni) - podobnie jak meganka pytającego. 
 

Ogólnie jak się AllSeason zarotuje przód/tył po sezonie to trochę się na tym pojeździ, ale dla mnie nie ma to sensu po tej przygodzie z nimi. Nic nie zastąpi porządnego lata i porządnej zimy :) 

 

 

65220717244__62712F1F-6B5B-4DC1-991A-C2D4C84AA111_Original.jpeg

65220711684__648F683E-24A1-4327-8198-F484F38DD2E0_Original.jpeg

65220707606__A708C337-58FE-4FBA-B9D2-5D67707F1A99_Original.jpeg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurcze,może ktoś jeszcze doradzi mi bo tak opony będe chciał kupić końcem roku lub na początku stycznia i nie wiem co zrobić.Obecne Michellin pilot sport 4 już są jak wspomniałem końcówki i do zmiany.Roczny przebieg mój to powiedzmy 10tys w porywach do 15 ale bliżej 10.Jazda po mieście,drogi krajowe,autostrady.Góry raczej nie bo nie miałem okazji nawet być :) W poprzednim aucie miałem mniejsze felgi bo 16cali to komplet opon zima lato wychodził mnie po około 1200zł za nokiany i 1200zł za dunlopy.Tutaj już 18cali i tak

Wstępne opcje:
1.Kupno bridgestone  blizak lm005 typowo zimowa około 2300zł z 2023r 

https://opomarket.pl/p31384,opona-225-40r18-blizzak-lm005-92v-xl-fr-3pmsf-bridgestone-dot-2023.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=a1e2f235-0a6e-23a2-dcb8-e60dd1479f2b

 

2.Kupno letnich na wiosnę pilot sport 4  około 2300zł bo po tyle są obecnie pilot sport 5 

Kupno wielosezonowych:

1.Goodyear Vector 4Seasons Gen-3  (tylko niby mają 72db) w przypadku megane 3 mogą być głośne.. 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-vector-4seasons-gen-3-225-40-r18-92-y-xl-fp#424438002
2.continental all seasons contact 2 nowość mają 71db ale na allegro w komentarzach pisał ktoś,że głośniejsze niż cross climate 2 a one mają też 71db

https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-allseasoncontact-2-225-40-r18-92-y-xl-fr#451226046

3.michellin cross climate 2 71db

https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate-2-225-40-r18-92-y-xl#433757137

 

Patrzę też na wzór boku opony bieżnika i wizualnie najbardziej mi leżą continentale.Zimy mamy jakie mamy.Generalnie jak posypie śnieg to 2 tygodnie jak ostatnio a potem pół zimy ulice bez śniegu.Jeżdże raczej,że tak powiem umiarkowanie.Niby vector 4season pisze 72db ale w testach miała 69.
Tygodniowe moje przeloty obecnie to jakieś 200/300 a nieraz i 100 max.Obawiam się też,że jak kupie dwa kompletny to na tyle co ja jeżdżę to będzie jak w poprzednim aucie bieznika prawie 7mm na oponach 5 letnich nokian a opony już spękane i do wyrzucenia.Na pewno nie chce by opona była miękka w sensie bok opony,żeby nie bylo efektu balonu.Continental zawsze mial własnie ścianki opony sztywne,ale tez może continental być najgłośniejsza z tych co podałem i lepiej poczekać np do końca stycznia tak by kupić już z dot 2024? bo obecnie kupię z dot 2023 ale też nie wiem kiedy po Nowym Roku będą dane opony już z nowym DOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot 23 dot 24 - pierdołami się przejmujesz. Jak szukasz cichych opon to Nexen 4seasons użytkowane w moich 3 samochodach - dobre i ciche. Ja używam tylko całorocznych. Jak ktoś mało jeździ to opony szybciej się zestarzeją niż zużyją. A całoroczne możesz spokojnie zajechać, 60-80 tys i wymiana (jedna - nie co pół roku)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepone napisał(a):

i wymiana (jedna - nie co pół roku)

Przekładka co dwa sezony z tyłu na przód, aby się równomiernie zużywały + wyważanie, ale to są grosze.

8 godzin temu, dwazero napisał(a):

.Jeżdże raczej,że tak powiem umiarkowanie.Niby vector 4season pisze 72db ale w testach miała 69.

O konkurentach się nie wypowiem, ale naprawdę polecę Goodyear - nigdy mnie nie zawiodły - nie wiem skąd te 72db - naprawdę są ciche.

Ja na Twoim miejscu - jeśli nie mieszkasz w górach i robisz takie małe przebiegi rozważyłbym jeszcze Dębica Navigator 3 z koncernu Goodyear za 1520 zł. Co wydaje się atrakcyjną ceną do Twojego rozmiaru.

W przypadku moich 17" różnica ceny pomiędzy Navigatorem a Vectorem była niewielka - dlatego wziąłem ponownie Goodyeary.

Natomiast w Twoim przypadku różnica cenowa jest już spora i mocno bym się zastanawiał.

 

Jest to "kopia" Vectorów.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-navigator-3-225-40-r18-92-v-xl#424439197

Mam kilku znajomych którzy twierdzą, że niczym się nie różnią od Goodyear.

Tu masz porównanie Dębicy i Vectorów:

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!