Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam powoli zastanawiać się nad oponami zimowymi. Znalazłem dwie oponki:
-Pirelli SottoZero Serie 3

-Bridgestone Blizzak lm005

Rozmiar opon to 205/55 R16

Co polecacie ? Dodam ze

często zimą jestem w górach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ze swojej strony mogę polecić Nokiany wr d3 (w e46) oraz barum Polaris 3 (w astrze h) . Na obu kompletach auta przez zimę prowadziły się bez problemów. Na tą zimę do megane już do mnie przyjechały nowe uniroyale ms77 plus. Kupiłem je ponieważ mam letnie rainsporty i sprawują się świetnie. Zobaczymy jak będzie z zimowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2018 o 23:47, Lelupi napisał:

Kleber Krislap hp3 kupiłem synowi, dosyć dziwny bieżnik. Na środku czoła opony bardzo płytki, co wróży dosyć szybką utratę właściwości "zimowych"

Ceniłem sobie tę markę w zimówkach ale już na hp2 się zawiodłem. Ta opona dobra była pierwszy sezon. Na drugą zimę już stwardniała. Przed nami kolejna zima. Jedna jest mocno przetarta z boku i muszę wymienić. Zastanawiam się jakie dwie dokupić, bo z tej firmy już nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

witam, dziś na parkingu nożem przebito mi dwie opony LP i LT.

Opony to Michelin Alpin 6 195/65 R15 95 T XL rocznik 2018. Zostały mi opony PP i PT, które zamierzam przełożyć na przód a na tył planuję dokupić nowe Michelin ALPIN 5 195/65 R15 91 T. Mogę tak jeździć, czy opony powinny mieć te same parametry?

 

Edit. Jeszcze antenę mi ukradli...

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kede86 napisał:

Zostały mi opony PP i PT, które zamierzam przełożyć na przód a na tył planuję dokupić nowe Michelin ALPIN 5 195/65 R15 91 T.

 

Jak założysz je na jedną oś to jest ryzyko, że auto będzie ściągać w jedną stronę, bo przód i tył nie ścierają się równo. Już chyba lepiej dać te stare na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2020 o 18:15, Jottar napisał:

Już chyba lepiej dać te stare na tył.

Co Ty piszesz ? Na tył zawsze daje się lepsze opony. 

Dlaczego ? Na ten temat to już prace dr. powstały a pewien kolega z forum, nawet testy robił. ? 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam wybór -  znacznie zużyte i stosunkowo nowe to wybór oczywisty, lepsze na tył. Przy dobrych oponach to te trochę gorsze mogą iść na tył by wyrównać po jednym dwóch sezonach bieżnik na obu osiach. Zasada jest taka, że na tył nie wolno zakładać zużytych opon. Przyczepność tyłu ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleście mnie skontrowali, zresztą u mnie w tych używkach co kupuję za 50zł sztuka większego znaczenie to to nie ma. Pozostaje kolegom życzyć wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku, dużo zdrowia a z renówkami jakoś będziemy sobie radzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że się zacznie, a pisałem zupełnie o czymś innym. Przestrzegałem tylko przed zakładaniem na przednią oś opon o różnym stopniu zużycia. Różnica w średnicy objawi się przekrzywioną kierownicą i ściąganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!