Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że jest czerwiec, że ogólnie może i za wcześnie, ale chciałem już teraz kupić zimówki do swojej megi, jako że nie mam żadnych. Zastanawiam się między Continental WinterContact TS 860, a oponami Bridgestone Driveguard Winter, opony oczywiście r15 195/65. Które z nich są lepsze? Miał ktoś doczynienia z którymiś lub poradzi które kupić bo są lepsze?


 
Edytowane przez Astreuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Astreuz napisał:

Ja wiem, że jest czerwiec, że ogólnie może i za wcześnie, ale chciałem już teraz kupić zimówki do swojej megi, jako że nie mam żadnych.

Dobry pomysł. Teraz jest trochę taniej niż w zimie. Jeden minus, że DOT pewnie nie będzie zbyt świeży. Co do opon się nie wypowiadam bo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to nie banany. Do 5 lat przy magazynowaniu guma zachowuje wlasciwosci jak nowe. 

 

Mam ts860 w skodzie w rozmiarze 225/45/17 świetna opona, lepsza od 850 i nokiana wr4. Zarówno na śniegu,  autostradzie czy w deszczu super się sprawdza. 

Szczerze polecam tą oponę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sarna1 napisał:

Opony to nie banany. Do 5 lat przy magazynowaniu guma zachowuje wlasciwosci jak nowe. 

Z tym, że gwarancja wynosi 5 lat od daty produkcji, a nie od daty sprzedaży czy montażu zatem im DOT świeższy tym lepszy.

30 minut temu, Sarna1 napisał:

Mam ts860 w skodzie w rozmiarze 225/45/17 świetna opona, lepsza od 850 i nokiana wr4.

Jeździłeś na wszystkich tych trzech modelach? Wg Oponeo są to gumy porównywalne. TS860 ma ocenę 5,3 ze 107 opinii a WR D4 5,4 z 613 opinii. Dla rozmiaru 205/55R16 Nokian'y mają lepszą ocenę hamowania na mokrej nawierzchni. Dla rozmiaru 195/65R15 parametry są takie same czyli C B ale Nokian'y są cichsze 69 do 72 dB. Analizowałem gdy stałem przed koniecznością zakupu opon zimowych. Nie wiemy w jaki rozmiar opon celuje kolega @Astreuz. Ja kupiłem Nokian'y głównie dlatego, że WR D3 mam w aucie służbowym, którym jeżdżę dużo, w każdych warunkach i w każdym terenie (miasto, niezabudowany, autostrada) niezależnie od pogody. Nigdy mnie nie zawiodły, a WR D4 w aucie prywatnym potwierdziły tylko, że są godnym następcą poprzednika.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pbet, te oceny to można włożyć między "Bajki z mchu i paproci."  :)

Większość, 50% opinii napisana przez podjaranych świeżym zakupem nowych użytkowników, 30% przez ludzi mających jakiś związek z marką, 10% ludzi nie mających granatowego pojęcia o oponach...  Zresztą są to opinie oderwane od konkretnego rozmiaru opony, a w przypadku opon robi to różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi bajki bajkami ale negatywnymi opiniami ludzie dzielą się dużo chętniej niż pozytywnymi. Najważniejsze, że coraz więcej użytkowników nie patrzy już na najtańsze opony, a celuje w lepsze produkty. Jeśli ktoś nie szaleje za bardzo na drodze i ma w głowie rozum zamiast oleju to wg mnie każde opony klasy TS860, Alpin 5, Krisalp HP 3, WR D4, Ultra Grip 9 i wiele innych będą dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mam trochę inne doświadczenia. Handlowcy największe wyniki robią niestety, na markach najtańszych. Tego sprzedaje się najwięcej.

Może Allegro nie jest wykładnikiem, ale:  https://allegro.pl/kategoria/opony-do-samochodow-osobowych-257688?order=qd

Taka rzeczywistość, tak samo jest z częściami.

Pytający szuka opon do auta klasy kompakt o mocy 75 KM. Każda z wymienionych opon będzie godna polecenia. Należy pamiętać, że są to opony z różnych klas.

Pozostaje kierować się własnymi preferencjami, ceną bądź producentem. Osobiście postawiłbym na Continentala, mimo, że preferuje na zimę bieżnik asymetryczny. Miałem dwa komplety starszego modelu. Jest to dosyć nowa opona, więc jest szansa, że zawiera nowsze technologie. Kleber Krislap hp3 kupiłem synowi, dosyć dziwny bieżnik. Na środku czoła opony bardzo płytki, co wróży dosyć szybką utratę właściwości "zimowych" .  Nie jest cicha, coś te 69 db producent chyba ponaciągał.

 

 Nokian, to już nie jest ten co kiedyś, produkcja Rosja, Kleber Polska. Continental jest szansa produkcji we Francji lub Portugalii. Oczywiście ta opinia to trochę z przymrużeniem oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat opona zachowuje swoje właściwości. Tracisz lata gwarancji ale zyskujesz cenę. Oponę np 2 letnia kupisz za 60%-70% nowej.

Jeździłem na wszystkich 3 typach i ts860 to klasa premium. Wiadomo że pewnie są lepsze ale ta jest najlepszą zimowką  na jakiej jeździłem. Jest bardzo uniwersalna. W śniegu pięknie trzyma, na suchej autostradzie przy prędkościach powyżej 200 nie pływa. Zużycie po sezonie w normie. Zrobiłem ok 35 tyś zeszłej zimy i zostało 5mm przodu. Tył jak nowy. 

Przy małych przebiegach i nieszybkich autach polecam oponę wielosezonową klasy premium. Raz zakładasz i masz spokój na 4 lata. Przebieg do 60 tys zrobi spokojnie a taka opona klasy premium trzyma dobrze zima i latem. 

No chyba że mieszkasz w górach. Wtedy najlepsza opona to Dębica frigo 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę sprostować. Chodzi o opony do mojego drugiego auta Renault Megane III ph I 1.6 110 kucy. To auto, które jest w profilu to moje drugie auto tylko do pracy, do którego nie kupuję opon. Celuję w rozmiary 195/65 R15, gdyż takie alufelgi mam już do niej, a zamierzam na lato kupić 17, więc po co mają leżeć w garażu i niszczyć, skoro mogę je wpakować do zimówek. ;)

Edytowane przez Astreuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Auto jest homologowane z oponami o konkretnym obwodzie. Inny obwód koła to inne naliczanie przebiegu i prędkości. Jeździć się da, ale w przypadku kolizji lub wypadku ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Sprzedaj, dołóż i kup opony w rozmiarze do twojego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!