Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa ogranicznik prędkości.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na wstępie chciałbym wszystkich Kolegów serdecznie powitać.
Mam problem z niedziałającym ogranicznikiem prędkości ale może zacznę od początku. Moja meganka fabrycznie nie miala tempomatu. Kupiłem więc kierownicę z przyciskami, włącznik w tunelu, kupiłem też licznik bo zależało mi na pierścieniach tempomatu. Licznik przeprogramował mi Kolega Cinas który też aktywował mi tempomat clipem. Po tych zabiegach działał i tempomat i ogranicznik.
Ostatnio zauważyłem że nie działa ogranicznik a dokładnie to nie ma żadnej reakcji po przełączeniu przełącznika w tunelu. Tempomat natomiast działa prawidłowo. Przełącznik w tunelu klika ładnie ale nie wiem jak sprawdzić czy jest sprawny.
Posiadam interfejs Elm327 oraz program Pyren.
Próbowałem Pyrenem dezaktywować oraz aktywować ponownie tempomat w opcjach licznika. Dezaktywacja i aktywacja przebiegła poprawnie jednak nie pomogło tzn. ogranicznik dalej nie działa.
Macie Koledzy pomysł jak to ogarnąć? Czy jest możliwość sprawdzenia za pomocą Pyren działanie przełącznika? Albo jak sprawdzić przełącznik miernikiem? A może problemem nie jest przełącznik?
Nie korzystam z ogranicznika ale strasznie mnie wnerwia jak coś w aucie nie działa więc liczę na Waszą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kris.b napisał:

Czy jest możliwość sprawdzenia za pomocą Pyren działanie przełącznika?

Pyrenem można sprawdzić prawidłowe działanie włącznika. Wchodzisz w sterownik silnika i tam znajdujesz opcję gdzie są stany przełącznika. Samo wł/wył regulatora w liczniku niczego nie zmienia bo tempomat/ogranicznik musi być aktywny w sterowniku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Dzięki za odpowiedź. Właśnie wróciłem z samochodu. Za twoją radą sprawdziłem Pyrenem a właściwie pyclipem działanie przełącznika i okazało się że jest sprawny. 

Zacząłem przeglądać parametry i okazało się że ogranicznik ma status "nie wykryty". 

Z braku innych pomysłów wszedłem w pozycje resets, wykonałem procedurę Rz005 przyuczenie i po tym zabiegu status ogranicznika zmienił się na "wykryty" no i ogranicznik zaczął działać jak wcześniej. Dzięki za pomoc. 

Screenshot_20211023_095200_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20211023_095613_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Kiedyś trochę grzebałem za pomocą ddt ale to raczej tylko w BCM i to też nie za dużo bo mam uboga wersję BCM. Udało mi się zaledwie uruchomić otwieranie tylnej klapy z karty, zmienić rozmiar opon, interwały przeglądów i takie tam pierdoły. Sterownika silnika raczej nie dotykałem. Przez jakiś czas miałem też bardzo ograniczony zasięg karty. Działała tylko przy aucie (wersja bez hf). Problemem był nie doładowany akumulator.

Przyczyny wyłączenia pewnie już nie poznam ale najważniejsze że znowu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa nie wiem dlaczego się wyłącza ale moja Megane jak przyjechała z Francji to też musiałem zrobić przyuczenie bo było martwe. I tempomat i ogranicznik. Jednemu kolędzie z forum też uruchamiałem:) ale nigdy więcej nie musiałem tego robić i przyczyny nie znam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!