Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak wstecznego


kede86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dziś rozładował mi się akumulator. Rozrusznik nie chciał już kręcić, ale po kilku próbach udało się odpalić i dojechać do domu.

Przyjechałem pod blok, zaparkowałem tyłem, odkręciłem akumulator i zabrałem go do domu, żeby podładować. Po paru godzinach podpiąłem akuś ruszam 2 metry do przodu po czym chcę cofnąć. Najpierw brak sygnału z czujników cofania, puszczam sprzęgło i jadę do przodu. Próbowałem kilka razy i nie ma wstecznego. Co się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem złożony. Uszkodzenie czujnika nie ma nic wspólnego do problemu z włączeniem biegu wstecznego, albo brak światła/sygnału cofania bo nie włączony bieg wsteczny.

Rozładowany akumulator: akumulator należy solidnie naładować po sprawdzeniu czy nie odparowała z niego woda (uzupełnić wodą zdemineralizowaną). Solidnie to znaczy, że dobrą ładowarką, która podniesie napięcie ładowania do około 16 V (napięcie dla akumulatora kwasowego, EFB). Czas ładowania nawet 16h, być może będą potrzebne przerwy na odgazowanie.

Czy podany przez Ciebie przebieg jest realny? wygląda na problemy z rozrusznikiem - zużyte szczotki, tulejki. Przyczyna może być wiele. Może to być zwykły problem z zaśniedziałymi stykami na klemach, rozruszniku i alternatorze (np. brak dobrej masy). Co nie wyklucza konieczności naładowania akumulatora.

Uwaga: montaż nowego akumulatora bez kontroli połączeń zdecydowanie skróci jego żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 6 biegowa. Lewarek chodzi płynnie, nie czuć żadnego oporu. Podnoszę dźwignie, wrzucam wsteczny to wchodzi pierwszy bieg. Tak jakby podniesienie dźwigni na lewarku nic nie dawało.

Przy wymianie akusia spadła mi nasadka klucza (za obudowę gdzie wstawiamy akuś) i nie znalazłem jej pod samochodem, ale tam chyba nie mogła nic przyblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogła, jest tam duży żeliwny element który wymaga sporo miejsca do swojego właściwego ruchu. Zagubione nasadka może go skutecznie blokować. Na zdjęciu w czerwonym owalu.

element.thumb.jpg.49f0d35915cc0c98a4b95e29f9c1048b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!