Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 11 lat jazdy Laguną II nie składałem i nic się złego nie stało. A nie mam garażu. Jedynie czasami, gdy auto było pokryte lodem oczyściłem z lodu lusterka i to wystarczało.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, elf napisał:

@kitza  . jak przez 11 lat nie składałeś to co miało się popsuć :rolleyes: :D

Źle się wyraziłem ?

Nie wyłączałem składania, miało być ?

Codziennie, zima lato , składały się i rozkładały i nic im się nie stało.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kitza napisał:

Przez 11 lat jazdy Laguną II nie składałem i nic się złego nie stało. A nie mam garażu. Jedynie czasami, gdy auto było pokryte lodem oczyściłem z lodu lusterka i to wystarczało.

 

Aha jak już masz takie doświadczenie to chyba też to wale, dzięki za pomoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, że mam trochę miejsca to w okresie zimowym stosuję patent i matą zasłaniam przednią szybę a na lustereczka zakładam "kondomki" z reklamówek :) 

Zawsze to mniej odśnieżania i szybko i wygodnie i szyba i lustereczka czyste i gotowe do jazdy  :) 

Składam natomiast tylko na sklepowych parkingach, czy czasem na miejscach przy chodniku, by jakiś przechodzień mi go nie zgarnął :) 

Renia z 2006 i przez tyle lat nie miałem problemów. 

Oczywiście przy każdym myciu, dokładnie myję i wypłukuję okolice lusterek. 

Nigdy natomiast niczym nie smarowałem, by dodatkowo nie gromadził się tam osad.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już miotełką zamieść śnieg z lusterek niż bawić się w kondomki z reklamówek bo to śmiesznie wygląda i raczej z wiatrem poleci w sina dal na allegro sa osłonki na lusterka z gumka ale kwestia czasu aż je ktoś ukradnie; a osłonę szyby sam mam i używam i jest to wiele wygodniejsze niż skrobanie z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 15:25, fullxda napisał:

Lepiej już miotełką zamieść śnieg z lusterek niż bawić się w kondomki z reklamówek bo to śmiesznie wygląda i raczej z wiatrem poleci w sina dal

Jak kto woli :) 

Mi szybciej wychodzi ściąganie "kondomków" :) 

Póki co, w siną dal, jeszcze żadna mi nie poleciała a już wiele lat tak się bawię :) więc jak dla mnie  <ok> 

A jak kogoś to dodatkowo rozśmieszy to mam satysfakcję, że komuś humor poprawiłem :)  <ok> 

Dodatkowo śnieg czy deszcz nie syfi mi szkiełek lusterek, gdyż są osłonięte :) 

Jak dla mnie same plusy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a nawet i szybkę przednią też podgrzewaną ? 

Z moimi metodami szybciej a każda minuta się liczy, by potem w korkach nie stać :) 

Zdrowiej też dla środowiska, gdyż nie muszę czekać aż szyba czy lusterka się oczyszczą a nie lubię czołgiem jeździć.  <ok> 

Dodatkowo z rana, w zimie, szkoda prundu a każdy A się liczy w dieselku :) ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadjar ma chyba coś spaprane w mechanizmie lusterek, bo tuż przed końcem gwarancji wymieniono mi lusterko lewe, a teraz widzę, że zaczyna szwankować prawe (auto z kwietnia 2019). Albo mam pecha z tym egzemplarzem. Czasami zaczyna się składać (automatycznie) i zatrzymuje po 1/5 drogi. Pomaga ponowne rozłożenie i złożenie sterownikiem (ręcznie z kabiny). Zastanawiam się na przesmarowaniem czymś w rodzaju WD-40, bo to nie pora na demontaż i dokładne przesmarowanie. Poza tym brak garażu...

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!