Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno składanie i rozkładanie w pewien sposób zużywa te mechanizmy. Fajnie jest spojrzeć z daleka że lusterka są zamknięte to i auto zamknięte.

Śnieg, lód może przyczynić się do szybszego zużycia/awarii. O tym napewno przekonali się właściciele współczesnych Mazd.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 21:29, _s1ash_ napisał:

Mam takie pytanie czy na zimę lepiej wyłączyć składanie lusterek

Sam zdecydujesz, ja nigdy tego nie wyłączałem i działają bez zastrzeżeń. W moich rękach już piąta zima i nic złego nie dzieje się z mechanizmami składania. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe zniszczenie powoduje sól ""zbierana" z jezdni. To ona jest przyczyną zacierania mechanizmu składania lusterek. Raz na X lat należy tam wyczyścić i powtórnie przesmarować, żeby zachować płynne działanie. Sam używam cały rok tą funkcję. Słusznie tu wspomniał @szwagier24ao Mazdach, bo tam są delikatne zębatki.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CzechuXX napisał:

Blokujemy to przyciskiem przy regulacji lusterek?

Tak, przestawiasz go w położenie rozłożonych lusterek i tryb automatyczny jest dezaktywowany. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi wyłączyłem jednak to na zimę, bo widzę jak nawali sniegu i przymrozi to pewnie będzie potem problem jak jakis kawałek lodu gdzieś będzie siedział i coś ułamie. Drugie pytanie czy to całe lusterko trzeba jakoś odkręcać żeby to nasmarować i jak tak to czym wd40 starczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wyłączam składania lusterek należy pamietać tylko o oczyszczeniu z lodu i śniegu okolicy łapy lusterka miejsca w którym się składa i rozkłada bo lód będzie blokować rozłożenie lusterka ja tak miałem że nie do końca się rozłożyło przez lód a że nie było możliwości zatrzymania się jechałem tak z 5 minut silniczkowi nic nie ma gorzej jakby ta blokada spowodowała spalenie silniczka ale pewnie jest tam zabezpieczenie że jak jest opór to wyłącza samoczynnie silniczek przed awaria.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij, proszę ten słowotok czasem odpowiednim znakiem przestankowym, by dało się to normalnie czytać :!: - Prezes

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!