Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoczynne otwieranie auta z hands free


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent to Megane III ph1 z 2009, wersja z hands free (bez przycisków).

Ostatnio po podejściu do auta po kilku dniach nieużywania go zauważyłem, że stoi otwarte. Było przykryte śniegiem więc nie zauważyłem wcześniej (auto stoi pod oknami, a ma automatyczne lusterka więc widać kiedy jest zamknięte). Pomyślałem, że może przy odchodzeniu od auta z jakiegoś powodu się nie zamknęło, albo może po odejściu wcisnąłem przycisk otwarcia szukając w kieszeni kluczy do mieszkania. Tak czy inaczej zacząłem bardziej zwracać uwagę na to czy auto się zamyka.

Dziś rano odsłaniając okna zauważyłem, że auto znowu stoi otwarte. Tym razem jestem na 100% pewien że wczoraj na odejściu auto się zamknęło i nie otworzyłem go przypadkiem.

 

Czy ktoś z was miał taką sytuację? Czy podejrzewacie gdzie może czaić się usterka i jak ją namierzyć i wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kazionator napisał:

Dziś rano odsłaniając okna zauważyłem, że auto znowu stoi otwarte.

To znaczy jak to stwierdziłeś? Lusterka były odchylone? Zdarza się, że po odejściu auto się nie zamknie dlatego mam pozostawione automatyczne składanie lusterek i sygnał dźwiękowy zamknięcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lusterka rano były uchylone. Też mam ustawiony sygnał dźwiękowy i automatyczne składanie lusterek. Też zauważyłem, że auto czasem się nie zamyka, ale u mnie dzieje się to wyłącznie w sytuacji gdy już odejdę od auta z kluczykiem, a któryś z pasażerów ma jeszcze otwarte drzwi. Wtedy jest jakieś 5% szans, że auto się nie zamknie. No ale na to nauczyłem się już zwracać uwagę.

Co do opisanych przeze mnie w pierwszym poście przypadków to za pierwszym razem mogłem przeoczyć brak zamknięcia, ale co do wczoraj to jestem pewien. Pierwsza sytuacja miała miejsce jakiś tydzień temu i od tamtej pory uważniej obserwuje auto.

Edytowane przez Kazionator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kazionator napisał:

Tak, lusterka rano były uchylone.

No to by oznaczało włączenie zapłonu bo po ewentualnym odblokowaniu zamków lusterka powinny pozostać złożone. Raczej nieprawdopodobna sytuacja bo to wymagałoby umieszczenia karty w zasięgu anten wykrywających kartę w kabinie. Trudno coś tu cokolwiek podpowiedzieć bo tym wszystkim steruje moduł UCH w powiązaniu z kartą. Może karta jest cały czas w zasięgu samochodu jeżeli on stoi blisko okna.

Sprawdzałeś czy gdy auto jest zamknięte i pilotem klikniesz odblokowanie zamków a nie otworzysz żadnych drzwi to po dwóch minutach zamki ponownie się zablokują?

Autoalarmu nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa

Karta nie jest w zasięgu. W domu leży na drugim piętrze z dala od okna. Drugi kluczyk jest w szufladzie z wyjętą baterią.

Co do autozamknięcia to nie działa. Auto było wcześniej zamknięte z pilota, otworzyłem je przed chwilą, nie dotykałem i czekałem 5 min. Nie zamknęło się.

Autoalarmu nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aktywuj na wszelki wypadek automatyczne zamykanie gdy drzwi nie zostaną otwarte, to takie zabezpieczenie. Więcej raczej nie pomogę bo o ile jeszcze samo odblokowanie drzwi jakoś można by wiązać z zamkami to rozłożenie lusterek wymaga przyciśnięcia przycisku start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa

A kojarzysz może jak włączyć tą funkcję? Byłem w aucie i w komputerze nic takiego nie widzę, przejrzałem na szybko instrukcję i też nic nie znalazłem.

Możliwe żeby moja wersja nie miała tej funkcji czy może trzeba to zrobić np przez Clip?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!