Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niefabryczny moduł podpięty do akumulatora - pomoc w identyfikacji


Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach postanowiłem wrócić do samochodu, który wspominam z ogromnym sentymentem, mowa oczywiście o MII PH1. Znalazłem, zakupiłem i już mam plany na wiosnę co będę naprawiał:) oczywiście auto ma swoje lata i trochę muszę przy nim podłubać. 

No ale niestety pomimo tego, że akumulator w aucie ma niecałe 2,5 roku - dostałem przy zakupie auta nawet fakturę z kartą gwarancyjną do aku - padł dosłownie z dnia na dzień. Aku firmy BARS, poczytałem opinie i w sumie nic dziwnego, że padł;)

Jednak grzebiąc przy aku znalazłem takie (foto) ustrojstwo do niego wpięte, jeden kabel podpięty do plusa, dwa do minusa na aku, kilka idzie do skrzynki z bezpiecznikami (nie sprawdzałem jeszcze co tam siedzi), na płytce widać nazwę smartelektronik i miejsce opisane jako break (hamulec? przerwa?).

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to może być? 

IMG_3561.jpg

IMG_3560.jpg

IMG_3562.jpg

IMG_3563.jpg

IMG_3564.jpg

Edytowane przez vampiria200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak mam światła na auto to w dzień świecą pozycyjne, w nocy zapalają się ksenony (chyba ktoś tam wsadził LED - światło ma na moje oko z 7000 - 8000 K), faktycznie jak zapalają się ksenony to wygląda to tak jakby się przez 3 sekundy rozświetlały po odpaleniu, w Renault Kadjar mam w ksenonach zwykłe żarówki i nie ma efektu rozświetlenia. 

Jak wymienię akumulator to odepnę plus z tego modułu i zobaczymy co się stanie. 

 

 

EDIT:

to chyba będzie to:

https://allegro.pl/oferta/modul-dzienne-zamiast-dlugich-30-mocy-do-12v-8133826121

Edytowane przez vampiria200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w tym reflektorze masz zwykle h7, klasyczna żarówka. 
 

w reflektorze w megane, skoro widzisz rozbłysk, to masz albo zestaw hid xenon albo oryginalny xenon, trzeba zerknąć na reflektor. 
w reflektorach led nie ma efektu rozbłysku. Świecą na biało od startu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!