Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieki Megane II phI 1.4 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pojawiły sie wycieki z silnika i ze skrzyni. Skrzynia poci się z wybieraka. Pytanie czy mogę go zdemontować wyciągając go ze skrzyni celem uszczelnienia i wymiany oringu? 

Kolejny problem to wyciek blisko koła pasowego. Dziwne jest to ze paski jak i napędu osprzętu jak i rozrządu są suche co by wykluczało simering na wale. Może uszczelka miski olejowej ale olej przemieszcza się nad miskę ku górze co widać na zdjęciach. Nie cieknie z pokrywy, odmy ani z uszczelniaczy wałków. Obudowa termostatu sucha. 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę się podzielić

Pozdrawiam

IMG_0167.jpeg

IMG_3641.jpeg

IMG_0417.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zużyta faktycznie uszczelka miski olejowej. Z reguły wycieknie są z odmy a dokładnie z puszki z tyłu silnika przy przepustnicy. Jak wyciągniesz filtr powietrza to to sprawdzisz  - mieści się tam 2L oleju.

Ten olej przy wybieraku: była wyciągana skrzynia? Olej może być silnikowym. Oczyścić i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowe filtra czyściłem z oleju. Nie było go tam zbyt wiele. Skrzynie wyciągałem w zeszłym roku, wymieniałem sprzęgło. Uszczelniacz na wale od strony sprzęgła suchy.

Podejrzanym elementem jak dla mnie jest obudowa uszczelniacza o numerze 7700105376 jak w załączniku. Według Dialogys uszczelniana jest na masę uszczelniającą a wszystko leci z tamtych okolic. Najpierw spróbuje podokręcać śruby tej obudowy oraz misy. Jak nie to med musiał to wszystko rwać przy okazji wymiany rozrządu akurat się zbliża. Problemem zła pogoda i brak kanału...

obudowa-uszczelniacza-walu-Renault-1-4-16v-K4M-oryginal-Renault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!