Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika 1.9 cc


Szur.one

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ?

Z góry przepraszam jeżeli jest to nie odpowiedni dział i proszę o przeniesienie w poprawny.

Jestem posiadaczem kabrioleta z 2005r z silnikiem 1.9dci F9. Byłem zmuszony wymienić silnik i tak postąpiłem z tym, że z 2007r również z oznaczeniem F9. Różnic nie wiele lecz mam kilka problemów a mianowicie,

W pełni zamieniłem elektrykę silnika którą również dostałem przy zakupie,

Komputer silnika oraz usmc który się różnił z moim modułem upc (poradziłem sobie z różnicą poprzez oba schematy modułów i wlutowanie w odpowiednie miejsca) wiec temat pod maską w pełni zakończony jakby się mogło wydawać pomyślnie.

Po włożeniu karty na okrągło wyskakuje mi błąd blokady kierownicy którą zdjalem jeszcze gdy był stary silnik, koniec końców poradziłem sobie z blokadą wewnątrz którą sam sobie zarobiłem poprzez otwarcie urządzenia. Tak czy inaczej problem nadal ten sam nawet przy zakupie drugiej blokady. Zakupiłem również odpowiedni moduł BSI odpowiadający oznaczeniami na UPC to w tym przypadku nie czyta mojej karty. Nie mogę podpiąć komputera oczywiście ponieważ nawet przy module BSI z starego silnika przy błędzie blokady kierownicy nie jestem w stanie uzyskać zapłonu który jest tu niezbędny. 

Mam nadzieję, że zrozumiale napisane i ktoś pomoże rozwiązać problem pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Szur.one napisał:

Po włożeniu karty na okrągło wyskakuje mi błąd blokady kierownicy którą zdjalem jeszcze gdy był stary silnik, koniec końców poradziłem sobie z blokadą wewnątrz którą sam sobie zarobiłem poprzez otwarcie urządzenia. Tak czy inaczej problem nadal ten sam nawet przy zakupie drugiej blokady. Zakupiłem również odpowiedni moduł BSI odpowiadający oznaczeniami na UPC to w tym przypadku nie czyta mojej karty. Nie mogę podpiąć komputera oczywiście ponieważ nawet przy module BSI z starego silnika przy błędzie blokady kierownicy nie jestem w stanie uzyskać zapłonu który jest tu niezbędny. 

Mam nadzieję, że zrozumiale napisane i ktoś pomoże rozwiązać problem pozdrawiam

Przestudiuj temat;

  Steering locked - uszkodzona blokada kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operujesz nazwami potocznymi a tu potrzebne ścisłe określenia. 

Usmc? - masz na myśli moduł pod maską?

BSI? - masz na myśli sterownik silnika?

UPC - oczywiście, że to moduł z bezpiecznikami pod maską

Jest taka zasada, że przy wymianie silnika z innym  sterownikiem wymienia się cały zestaw startowy czyli: sterownik silnika, moduł UCH w kabinie, blokadę kierownicy i karty do odpalania. Ewentualnie przeprogramowujesz u speca sterownik silnika pod swoje karty startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 17:47, krzychu73 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: pkt 5.9 - Prezes 

Wymieniłem Megane II 2.0 16V sam słupek i problemy były. Gdy miał pojąć dziś decyzje to wymieniłbym cały silnik. Kolego Szur.one nie poddawaj się tu na forum są fachowcy i doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!