Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu a uszkodzony popychacz


Michu1107

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu mam problem z silnikiem, zapala się kontrolka silnika i pisze ,,sprawdź emisje spalin''. Clip pokazuje wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Wymieniłem świece, podmieniłem cewki, dałem nowy wtryskiwacz i dalej na 4 cylindrze. Dodatkowo stuka mi popychacz hydrauliczny właśnie w okolicach 4 cylindra. Czy on może być sprawcą tego? Ogólnie silnik na zimno po nocy chodzi ok, jak się rozgrzeje to znaczyna nierówno pracować ale tylko na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jabrze napisał:

Można to sprawdzić przez pomiar kompresji.na tym cylindrze.

Kompresja po 11 bar na każdym ale bez próby olejowej. Dodatkowo zapomniałem napisać jak wypada zapłon to mrugają wszystkie światła ale napięcie jest stale po 14.6v nie wiem czy to ma jakiś związek.

Edytowane przez Michu1107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła mogą wtedy migać, bo alternator ma za niskie obroty. W którym miejscu jest 14.6V?

Masz masę na karoserii i na silniku połączoną z minusem akumulatora?

Jak możesz mieć  kompresję po 11 Barów przy tak małym przebiegu. Mam podobny z kompresją po 13,2. Może źle zrobiony pomiar?.

Może popychacz ma związek z niskim ciśnieniem oleju na wolnych obrotach bo przy Twojej kompresji tak już się może dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki wymiej parami 1 z 4 i 2 z 3.

Popychacz wymienić za wczasy zanim wypali gniazdo zaworu.

Badanie kompresji może tego nie wykryć. Dopiero demontażu prawdę powie, ale to wiąże się ze zdjęciem paska rozrządu.

Podczas wypadania zapłonu może się wszystko zdarzyć z instalacją elektryczną.

Sądzę że problem jest z cewki, ale może być powiązany z popychaczem.

Mrugsnie może wskazywać na zużycie alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator ma 14.7v a na konektorach żarówki 14.6v i nie skacze. Nie wiem czym jest związana ta niska kompresja ale oleju nie bierze ani grama. Zrobiłem 5 tys km autostradą może wziął ok 50ml oleju przez ten czas. Jeżeli miałoby wypalić gniazdo przez popychacz to raczej to już nastąpiło bo trochę km zrobiłem z tym klepaniem popychacza. Każdy mi mówił że można z tym jeździć więc jeździłem kiedyś najprawdopodobniej komuś albo rozrząd strzelił albo uszczelka pod głowica bo była ściągana bo widać że jest świeża. Za 2 tyg jestem umówiony do ASO, tam kamerą chca sprawdzić wnętrze silnika ale nie wiem czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu dużo rzeczy nie pasuje. Nie może być cały czas napięcie 14,7 V na alternatorze. Tylko w momencie startu zimnego silnika. Po rozgrzaniu musi zejść do 13, 9-14,0 dla dobrego naładowanego akumulatora. Max 14,4 dla "padliny" której energii wystarczy do odpalenia samochodu. Tu musi być problem "brudnej" instalacji.

Sprubój podmienić cewkę ( z zewnątrz ) na tym 4 cylindrze. Dobrze by było, jeśli byś wrzucił jak wyglądają te 4 nowe świece. Jaka jest na nich szczelina? 

Jesteśmy po to żeby pomóc i wyeliminować koszty warsztatów nie mówiąc o ASO, które ostatnio znacznie podniosło ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michu1107 napisał:

Clip pokazuje wypadanie zapłonu na 4 cylindrze.

Wymieniłem świece, podmieniłem cewki, dałem nowy wtryskiwacz i dalej na 4 cylindrze.

Dodatkowo stuka mi popychacz hydrauliczny właśnie w okolicach 4 cylindra.

4 cylinder to ten od strony rozrządu,

Cewkę należy zastosować nową na 4 cylindrze,

2 godziny temu, Michu1107 napisał:

Ogólnie silnik na zimno po nocy chodzi ok, jak się rozgrzeje to znaczyna nierówno pracować ale tylko na postoju.

Pomierzyć ciśnienie oleju na biegu jałowym, na nagrzanym silniku,

1 godzinę temu, Michu1107 napisał:

Kompresja po 11 bar na każdym ale bez próby olejowej.

Kompresja - prawdopodobnie zmierzona na zimnym silniku?

Pomierzyć kompresje na silniku o temperaturze > 80 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jabrze napisał:

Z Twojego opisu dużo rzeczy nie pasuje. Nie może być cały czas napięcie 14,7 V na alternatorze. Tylko w momencie startu zimnego silnika. Po rozgrzaniu musi zejść do 13, 9-14,0 dla dobrego naładowanego akumulatora. Max 14,4 dla "padliny" której energii wystarczy do odpalenia samochodu. Tu musi być problem "brudnej" instalacji.

Sprubój podmienić cewkę ( z zewnątrz ) na tym 4 cylindrze. Dobrze by było, jeśli byś wrzucił jak wyglądają te 4 nowe świece. Jaka jest na nich szczelina? 

Mierzyłem napięcie bezpośrednio na alternatorze i wyszło 14,7v , gdy silnik spada z obrotów to przez chwilę napięcie spada do ~13v i przygasają światła potem się stabilizuję. Świece gdy wymienialem stare wyglądały bardzo ładnie tak jak powinny wyglądać. Cewke podmieniałem na nową i to 2 różnych producentów we wszystkich cylindrach i bez efektów. Ogólnie to silnik ładnie chodzi przez chwilę na wolnych obrotach jak zjadę z autostrady gdzie chodzi z wyższymi obrotami.

Edytowane przez Michu1107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonu następuje na cylindrze najbardziej narażonym na luz wałka zaworów ssących. Ten wałek jest napędzany przez koło zf, gdzie następuje szarpanie. Może to być związek, ale zazwyczaj objawia się uszkodzeniem simerigu i wyciekiem oleju z za koła  zf.  To hałasowanie może mieć związek z tym luzem. To jest tylko gdybanie jeśli głowica nie zostanie poddana weryfikacji. Najważniejsze jest teraz zmierzenie kompresji na wszystkich cylindrach i powtórny pomiar z dolewanym olejem.

Warto zrobić pomiar ciśnienia oleju na wolnych obrotach, żeby się upewnić czy nie jest obniżone. Napięcie w instalacji i ładowanie akumulatora jest związane z pracą silnika, ale to temat po pomiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!