Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawieszenie silnika - Megane 3, 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma ktoś z was może rysunek zawieszenia silnika ? Meganka coupe 1.5 Dci 63KW więc jak się domyślam jest to silnik K9K 830 lub może ktoś wie ile tam łap przychodzi i zna numeru oryginału ? Problem jest taki że górna łapa olejowa jest nowa oryginalna dolna pod skrzynią była zerwana też została wymieniona i teraz czuć wibracje na kierownicy i kokpicie są to dość intensywne wibrację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem kurcze wymienioną mam tą dużą olejową i tą dolną od skrzyni silnik natomiast ruszą się do przodu i do tyłu na wolnych wibracje są dość intensywne napewno olejowa tłumi dobrze bo kiedy dotykam jej od strony mocowania do karoserii to nic nie przenosi ale orientujesz się czy w tym silniku występują wszystkie te które są na tym rysunku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyzwanie ale jestem w Irlandii a teraz tu sezon deszczowo sztormowy a garażu nie mam niestety ale na tym rysunku widać przednią i tylną za cholerę nie mogę wypatrzeć przynajmniej od góry no nic jak będzie lepsza pogoda postaram się je namierzyć :) raz jeszcze dzięki za rysunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Zawieszenie silnika - Megane 3, 1.5 dCi

Panowie mam problem jedyne poduszki jakie znalazłem to na dole pod skrzynią ta pod akumulatorem i olejowa i nic więcej nie widzę czy ktoś może mi powiedzieć czy jeszcze jakaś być powinna i gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość poduszek zależy od kształtu poduszki olejowej. Jeżeli jest mała tak jak na pierwszym zdjęciu oznaczona numerem 2 to z nią występuje dodatkowa w kształcie ósemki oznaczona cyfrą 1.

Gdy poduszka jest kształtu jak na drugim zdjęciu to nie ma tej dodatkowej. Wówczas są tylko trzy poduszki.

poduszki.thumb.jpg.0a4d430b940137f97d488fa0c196711b.jpg          

 

poduszka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź u mnie jest taka jak na zdjęciu i w sumie znalazłem tylko tą ze zdjęcia ,pod skrzynią i pod akumulatorem 

BDDFAB37-7006-4B6E-A363-7C87D93F7826.png
generalnie objaw jest taki że po wymianie tej olejowej i tej ze skrzynią wibracje zmieniły się na dość intensywne coś jak wibracje w telefonie i są mocno wyczuwalne na kierownicy i kokpicie 

Edytowane przez Asmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za łagodne, bez wstrząsów gaszenie silnika w dużej mierze odpowiada przepustnica gasząca. Ma się zamknąć na 2-3 sekundy i powrócić do położenia otwarcia. ELM 327 i torque można podejrzeć jej pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!