Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dobór opon do alufelg


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie doboru opon do alufelg. Chcę zmienić opony i według tabeli na reni jest 205/50/17. Jak popatrzyłem na różnych stronach to mogą też być opony 225/45/17. O dziwo te drugie opony są tańsze o przynajmniej 100 zł na szt., widocznie te pierwsze są nietypowe. I tu mam pytanie czy te szersze 225/45/17 będą pasować do tych alufelg (dane na zdjęciach)? I kolejne pytanie czy o tyle szersza opona będzie miała wpływ na moc (przyspieszenie) czy jak to zwał auta? No i tu już bardziej z ciekawości co ze spalaniem na szerszej oponie?

tab.jpg

roz.jpg

fel.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny że chcesz jeździć na profilu 45? Przecież to już niska opona, komfort słaby. 45 jest chyba przy 18 calowych felgach to Ci się w ogóle nie pokrywa. Będą różnice we wskazaniach prędkościomierza. Sprawdź czy nie podają 225/45 na R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 18:49, LTar napisał:

Przecież to już niska opona, komfort słaby

Jeśli na autostrady to będzie OK

Na inne trasy, to jak wozem drabiniastym. No ale może ktoś lubi jak mu kości trzęsie. 

Sam szybko uciekłem z tego profilu na 16" , jak po najechaniu na niewielką dziurę musiałem felgę prostować a stało się to x 2. 

Do x 3 nie dopuściłem :)  - Wymiana  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żeby 18" było przesadą, wszystko zależy jak się jeździ. Z dużym kołem trzeba ostrożniej = wolniej. Sam jeżdżę od roku na 18", tak wyjechała z salonu i nie zamierzam zmieniać. Nawet w zimę całkiem spoko, tylko trzeba kontrolować w miarę często ciśnienia, bo lubi się "rozjeżdżać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat ,

 

Mam okazję kupić okazyjnie felgi aluminiowe 17 cali o następujących parametrach :

  • 5x114,3
  • ET 49
  • piasta 66,1

a na nich opony 205/50/R17

 

Czy taki zestaw podejdzie do Megane bez żadnych redukcji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, J3drula napisał:

Nie uważam żeby 18" było przesadą, wszystko zależy jak się jeździ.

To też :) ale u mnie się to odbyło przy prędkości miejskiej. 

Uważam, że im więcej gumy to tym lepiej, oczywiście ważne też, by nie przesadzić w drugą stronę :) 

Dodatkowo powiem, że na 16" znacznie lepiej mi się "wychodziło" z kolein. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!