Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kompletny rozrząd - interwał czasowy, zakres, producenci


empire13

Rekomendowane odpowiedzi

Wg książki serwisowej wymiana rozrządu powinno się dokonywać co 6 lat i co 150 tys. km.

Aktualny przebieg auta to 110 tys. km. Auto jest zarejestrowane we wrześniu 2016r.

Patrząc na przebieg można wywnioskować że mam jeszcze sporo czasu. Niemniej guma parcieje.

1. Zakładam, że nie ma co czekać do września tylko lepiej wymieniać na dniach?

2. Co należy wymienić?

W instrukcji jest jedynie napisane, że:

* pasek akc. i rolki

* pasek rozrządu i rolki

Wyczytałem jeszcze o pompie wodnej i KZFR. Coś pominąłem? 
Wolę dopytać, bo to będzie moja pierwsza wymiana rozrządu w tym aucie (i w dieslu).

3. Na jakich markach się skupić. Nie chcę byle czego ale majątku wydać też nie chciałbym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, empire13 napisał:

Wyczytałem jeszcze o pompie wodnej i KZFR. Coś pominąłem? 

Pompę można wymienić a KZFR w tym silniku nie występuje. Ja w swoich 1,5 dci pompę wymieniam co drugi rozrząd z tym, że rozrząd wymieniam przeważnie co 100 kkm bo kosztuje grosze a robocizna moja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma potrzeby wcześniejszej wymiany rozrządu, niż wynika to z danych producenta 160k km/6 lat  Wyciągniesz zwyczajnie nowy rozrząd, którego najsłabszym elementem będzie pompa wody. Od 10 lat jak się interesuję tym silnikiem, nie słyszałem o przypadku, że komuś się rozrząd rozleciał czy to na forum czy warsztatowo. Tu masz zestaw: https://allegro.pl/oferta/conti-rozrzad-pompa-renault-scenic-iii-1-5-11927877089?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmE1NTc3ZDktMmQ3MC00NTg4LTg1YWEtYTNhOTJmY2E4YWM2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=863560cf-5153-45f0-b483-b6418c2c4d88 (zdaje się najpewniej 123z)

Zalecam dodatkowo wymienić płyn chłodniczy na OE gotowiec lub koncentrat + woda destylowana (ja tak robię), pasek wieloklinowy oraz jego napinacz. Kup kilka spinek nadkola, bo lubią się urwać. Operacja nie jest jakoś bardzo skomplikowana, ale istnieją dużo prostsze rozrządy, także warto, żeby robił to ogarnięty mentalnie i manualnie mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, omega napisał:

Absolutnie nie ma potrzeby wcześniejszej wymiany rozrządu, niż wynika to z danych producenta 160k km/6 la

Pełna zgoda, w obecnym SC III rozrząd wymieniłem przy blisko 160 kkm i powiem szczerze stan rolki i pompy wody idealny. Kolejny rozrząd można wymienić przy 320 kkm pod warunkiem, że ma się pewność, że to nie chińszczyzna tylko oryginał. Sam kupuję części przez internet i nigdy 100 % pewności nie mam:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa, możesz przecież takie części kupować w pewnych sklepach jak np.:https://intercars.pl/produkty/1421941-zestaw-paska-rozrzadu-pompa-wody-contitech-ct1035wp2?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&utm_campaign=google_shopping  Oczywiście nie musi to być Inter Cars to tylko przykład. Jednak rozrządy, oleje itp. powinny być kupowane przez oficjalnych dystrybutorów, pomimo wyższej ceny. Spokojny sen troszkę musi kosztować :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, omega napisał:

 

9 godzin temu, omega napisał:

Rozumiem, że te dwie marki są warte uwagi. Ok, popytam o nie mechaników w okolicy.

 

 

 

20 godzin temu, omega napisał:

Zalecam dodatkowo wymienić płyn chłodniczy na OE gotowiec lub koncentrat + woda destylowana (ja tak robię), pasek wieloklinowy oraz jego napinacz.

Płyn chłodniczy miałem w planach wymienić w tym samym czasie. Paska wieloklinowego nie planowałem wymieniać. Skoro o nim wspomniałeś to pewnie warto to uwzględnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!