Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II 2005 1.5 dCi wymiana lusterek na elektryczne


hymmen

Rekomendowane odpowiedzi

pół skóra z GT ;)

środek materiał, boki skórzane.

Oczywiście boczki drzwi też wymieniałem, na te z GT, dostałem na wymianę (sztuka za sztukę) od znajomego handlarza.

Na dniach wrzucę fotki, jeszcze w sobotę musze deskę rozdzielczą wymeinić bo mam szarą a docelowo będzie czarna :)

 

Co do lusterek, już je podłączyłem :) działa pięknie.

 

co zrobiłem:

#1 wyjąłem instalacje z drzwi z elektrycznymi/składanymi lusterkami (gdyby ktoś miał wersję z hands free, antena jest obok klamki, kabel można uciąć przed wtyczką

#2 wyjąłem silniczek do szyb z w/w drzwi

#3 wyjąłem lusterko z w/w drzwi

 

#4 przełożyłem instalacje do moich drzwi (instalacji nie trzeba przekładać, mozna samemu dorobić brakujący pin). Samo wyjęcia instalacji to jakieś 3-5 minut, drugie tyle założenie.

#5 demontaż starego silniczka i montaż tego z funkcją składania lusterek

#6 podmiana lusterka (+ew. wymiana plastiku który jest w kolorze nadwozia, ostrożenie żeby nie połamać. Zatrzaki widać gdy przechylisz lusterko w lewy dolny róg i prawy dolny róg. Zatrzaski są po przecinych stronach, u góry).

#7 złożenie wszystkiego w całość

 

Pamiętaj, że aby wszystko było jak fabryka dała moduł do sterowania szybami i lusterkami w drzwiach kierowcy musi mieć dodatkowy przycisk (nad tym okrągłym do regulacji lusterek)

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, ja też wziąłem się za przeróbkę w moim scenicu III, okazało sie że instalacje mam kompletna, co bardzo mnie uszczęśliwiło, wymieniłem juz lusterka, panel z przyciskami, brakuje mi tylko sterownika i tu moje pytanie: czy sterownik podejdzie ze scenica z 2011 roku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogła Twoja wypowiedź! Jak masz tak pisac to lepiej w ogóle nie pisz.

 

Dodano: 27 cze 2013 - 10:46

Kupiłem już dwa silniczki ze sterownikami, jeden z 2011r a drugi z 2009r i w obu nie da sie przyuczyć szyby kierowcy, lusterka działaja, składanie lusterek działa pięknie, natomiast szyby nie da się przyuczyć, próbowałm wszystkimi sposobami, w czym może być problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie chyba mylisz bo byłem u kolegi , przełożylismy silniczek i przyuczył sie bez problemu, szyba faktycznie jest wyższa w scenicu. Jestem przekonany że tak właśnie jest.

 

Potwierdzam moje przypuszczenia, po zamontowaniu silniczka ze scenica III szyba przucza sie bez problemu!!

Następnie wymontowany silniczek założylismy u kolegi w megane III i też działa jak należy,

tak jak pisałem wcześniej szyba w megane III jest krótsza i dla tego nie pasuje do scenica III.

 

Jakby ktoś potrzebował to mam 2 silniczki z megane III z opcja składania lusterek, oraz jeden silniczek ze scenica III bez opcji skaładania lusterek.

Mam też lewewe lusterko elektryczne i podgrzewane bez opcji składania 9pin i sterownik (ten z przyciskami w drzwiach kierowcy) do tego właśnie lusterka. Mam też dwie instalacje lewych i prawych drzwi.

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!