Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II 2005 1.5 dCi wymiana lusterek na elektryczne


hymmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat dawno nie odświeżany, ale może jest ktoś w stanie mi powiedzieć, patrząc na zdjęcie lusterka (Scenic III) , czy jest to wersja składana elektrycznie czy nie.

Pytam bo lusterka, nie składają się od dnia zakupu, jak widać panel na drzwiach mam raczej z wersji składanej. Z tego co wyczytałem jak lusterko grzeje to raczej problem przekaźnika czy tam bezpiecznika odpada. Gdzieś wyżej czytałem, że przy podmianie lusterek na elektryczne nawet nie trzeba aktywować clipem. Czy to oznacza, że nie da się tej opcji wł/wył z poziomu clipa? Chciałem zacząć od podjechania do kogoś kto jest w stanie sprawdzić czy da się włączyć tą funkcję komputerem o ile mam składane lusterka elektrycznie. Być może poprzedni właściciel wyłączył albo coś się usmażyło.

Przy okazji mam pytanie do czego służy wystający (guzik, przycisk) pod lusterkiem kierowcy?

post-68725-0-80300900-1442315269_thumb.jpg

post-68725-0-15368300-1442315345_thumb.jpg

Edytowane przez Sasan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję za odpowiedź, też tak wywnioskowałem po ilości kabli ale nie wiedziałem czy trzeba przy liczeniu uwzględnić te dwa co idą do białej kostki.Razem jest 10 przewodów.

Co mogę jeszcze sam sprawdzić zanim podjadę do serwisu? Jak pisałem wyżej lusterka grzeją i to dość wyraźnie nawet przy +20 więc raczej problem z zasilaniem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak ze spinkami plastikowymi? Nadają się jeszcze do zapięcia czy nowe wkładać?

Nie świeci mi lampka w drzwiach kierowcy, a przy okazji też zobaczyłbym ten moduł czy nadaje się do lusterek.

Ale demontaż wg ruskiego "haratania" trochę mnie przeraża :)

 

 

BTW:

demontował ktoś lewarek? u mnie ten sposób rosyjski nie chce przejść. bardzo mocno się to trzyma :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A może koledzy znają numer sterownika szyb ( tego przy silniku podnoszenia lewej przedniej szyby) do scenica III z opcją składanych lusterek? pewnie się różni od tego bez tej funkcji a zawsze łatwiej szukać jak się wie czego się szuka.. pozdrawiam Paweł

Edytowane przez Pawelcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to jest składane, silniczek działa, jak cała reszta, tyle, że wyskoczyło z podstawy. jeśli potrafisz można to złożyć (podstawę i ta część która ma lusterko) i będzie działać :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!