Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio podjąłem się wyciszenia tapicerki drzwi w megi 3 ph1 matą bitmat k9s, bo słyszalne były mocne szumy, lecz nie przyniosło to porządnych efektów. Podczas jazdy zauważyłem że przez jazdę na tzw. zimny łokieć ilość szumów była dużo niższa. Postanowiłem przyjrzeć się uszczelkom między tapicerką i szybą i okazało się że jest tam około 1mm przerwy i to przez to słychać mocne szumy, gdy docisnę tapicerkę do drzwi nastaje cisza. Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

Dodam jeszcze że jak opuszczę delikatnie szyby to jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ściągnąłem tapicerkę i uszczelkę przylegającą do szyby. Uszczelkę ręcznie nagiąłem, aby mocniej dociskała szybę i dołożyłem troszkę pianki bo uszczelka była delikatnie za krótka. Delikatnie też dogiąlem blachę, na którą zakłada się uszczelkę i efekty są bardzo duże. Testy zrobiłem na szybko i rozpędziłem się do 100 km/h i w środku prawie nic nie słychać i jestem bardzo zadowolony z efektów. Jeśli ktoś słyszy u siebie szumy w drzwiach to polecam zacząć od tego.

Jeszcze dla innych szukających informacji na temat wyciszenia meganki to polecam wyciszenie tylnych nadkoli i podłogi bagażnika bo to również dużo dało. Przednich nadkoli raczej nie ma potrzeby wygłuszać bo u mnie nic to nie dało, ponieważ Meganka ma bardzo dobre wyciszenie podłogi przynajmniej w wersji dynamique, ponieważ na podłoże leży pianka połączona z gumą, która dobrze wygłusza. Dalszym etapem moich prac będzie wygłuszenie podszybia, bo słyszałem że to też sporo daje jeśli chodzi o wyciszenie silnika.

Edytowane przez Dziamar3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej na początku możesz sprawdzić wzrokowo czy uszczelki dociskają ci do szyby a jak nie to spróbuj podczas jazdy puścić delikatnie szyby (dosłownie szybkie kliknięcie w guzik opuszczania szyb) i jeśli będziesz miał ciszej w aucie to znaczy że uszczelki nie dociskają

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Za każdym razem jeżdżę z szybami o 5mm opuszczonymi. Są specjalne uszczelki, które można kupić i dołożyć. Jakiś totalny debil to projektował. Szum spod kół i asfaltu idealnie dochodzi tamtą szparą. Mam drzwi wygłuszone na tiptop a i tak włazi szum tak samo jak przed wyciszeniem. Muszę je rozebrać i zrobić to samo, żeby uszczelka dochodziła ciasno. 

A macie taki dziwny efekt że obydwie szyby przednie idą w górę trochę pod kątem i dopiero jak już są na samej górze to się prostują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent z tym opuszczeniem o 5mm - sprawdzę... Co do asfaltu to faktycznie szumi czasami ale to zauważyłem że zależy od tego co to za asfalt. Są różne nawierzchnie, zrobione z różnego materiału (to nawet widać po kolorze) i różnie się na nich auto zachowuje. Wpadłem na to jadać do Rzeszowa, były miejsca gdzie asfalt był wycinany i zalewany od nowa (inna mieszanka, inny kolor) i jak wjechałem na ten nowy było cichutko, a jak wjechałem na stary to szumiało i to dość mocno. Co nie zmienia faktu że M3 jest beznadziejnie wyciszona, bo wcześniej jak jeździłem S2 to tego problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Meganka ma to do siebie że ma średnie wygłuszenie dlatego też sam postanowiłem trochę ulepszyć fabrykę. Dużo też zależy od opon jakie są założone bo u mnie na letnich było dość głośno (producent podaje głośność 71db choć mi się wydaje że jest więcej) a na zimówkach nawet przed wyciszeniem było dużo ciszej (producent podaje 68 db i one faktycznie tyle mają lub nawet mniej), także opony też sporo robią. A co do puszczania tych szyb to działa tylko wtedy, gdy uszczelka faktycznie nie dochodzi do szyby i nie jest to 5mm tylko około 1mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 31.05.2022 o 17:12, Renia08 napisał:

Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Za każdym razem jeżdżę z szybami o 5mm opuszczonymi. Są specjalne uszczelki, które można kupić i dołożyć. Jakiś totalny debil to projektował. Szum spod kół i asfaltu idealnie dochodzi tamtą szparą. Mam drzwi wygłuszone na tiptop a i tak włazi szum tak samo jak przed wyciszeniem. Muszę je rozebrać i zrobić to samo, żeby uszczelka dochodziła ciasno. 

A macie taki dziwny efekt że obydwie szyby przednie idą w górę trochę pod kątem i dopiero jak już są na samej górze to się prostują? 

Hej. O jakich uszczelkach piszesz, że można dołożyć? Mam ten sam problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!