Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to wewnętrzna ta zamszowa nie dosicka się do szyby. Ja dogiąłem blachę po ściągnięciu boczka jak jeden kolega na forum. 40% poprawy lecz nadal szysze gdzieś szumy od szyby... A całe drzwi kompleksowo wyciszone. Gdy przekraczam 110km/h to zaczyna mocniej szumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał jak tanio i dobrze wyciszyć swoją meganeczkę to polecam kupić gumowy/piankowy sznurek o średnicy 10 mm i włożyć go w uszczelkę drzwi. Efekt jest na prawdę zadowalający. Jednak tymi uszczelkami dochodzi większość hałasów z zewnątrz.

IMG_20221119_131437.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po całym mieście jeździłem i sprawdzałem sklepy i motoryzacyjne i budowlane i też nic ale znalazłem na allegro. Tu masz nr oferty bo z aplikacji allegro nie mogę skopiować linka: 12601393770

https://allegro.pl/oferta/sznur-gumowy-pianka-uszczelka-mikroguma-epdm-10mm-12601393770

A jednak link też się znalazł ?

A jak już włożysz te sznurki i miałbyś problemy z opuszczeniem/podnoszeniem szyby, lub sznurki za słabo by dociskały to zawsze możesz zdjąć tapicerkę i dogiąć trochę blachę która trzyma całą uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podgięcia blachy to chodziło mi o to, że jak już włożysz te sznurki to być może trzeba będzie trochę te blachy podoginać bo może być tak że będziesz miał problem z zamknięciem szyby bo sznurek za bardzo rozepcha uszczelki i szyba będzie miała za ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,
żeby nie zakładać nowego tematu to pytanie o uszczelki drzwi - czy ktoś z Was dokonywał jakiejś poprawy z nimi? Mam wrażenie, że nie są dostatecznie szczelne i w obecne zimowe dni zanim auto się rozgrzeje to jednak czuć mocno chłód z boku. W poprzednim samochodzie takie uczucie nie towarzyszyło (fakt - VW Golf VI ma znacznie grubsze wygłuszenie). Podejrzewam, że równolegle ma się to z hałasem z uszczelki szyby.

 

@Dziamar3- dałbyś radę porzucić zdjęcie modyfikacji, o której na początku pisałeś? Albo inaczej - czy chodzi o uszczelkę od zewnątrz w tym samym miejscu, co na powyższym zdjęciu? Bo czytając temat mam wrażenie, ze chodzi o uszczelkę, która jest u góry szyby i tam jak przysunąć głowę zdrowo szumi. Zastanawiałem się nawet nad zakupem owiewki, która powinna w teorii poprawić takie rzeczy.

A drugie pytanie odnośnie tej gumy z ali - trzyma się? Kupiłem to w wakacje, bo pomyśłałem patrząc na kondycję uszczelek, żę przydałby się taki pasek ochronny, ale ten co dostałem mam wrażenie, że w rękach się rozpadnie albo po kilku otwarciach okna szyba wciągnie go.

Edytowane przez SilverGTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Musisz ulepszyć uszczelkę, która jest między szybą, a tapicerką ja sobie poradziłem tymi gumowymi sznurkami(patrz zdjęcie wyżej).

Szczerze mówiąc to nie sprawdzałem czy się trzyma ta uszczelka z ali, bo nie rozbierałem tapicerki a te sznurki załatwiły sprawę więc póki co tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem wiem, czytałem już cały temat. Tez mam drzwi wygłuszone. I pianką i matą. Na wolnym postaram się coś wymyślić. Nie pojmuje tego, dużo tańsze auta mają totalny brak szumu z szyb. A tu trzeba tyle się okombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Renia08 napisał:

U mnie się pogorszyło. A blachę mam podgiętą. Szukam innych sposobów... Mam też ważenie, że szumj z tego trójkąta przy lusterkach. Muszę to rozebrać i ogarnąć tam wygłuszenie. 

Przy okazji wygłuszania drzwi zastąpiłem gąbkę spod tych osłon trójkątnych na 9mm gęstszą i podwójnie (docinając gdzie trzeba) i o dziwo jest mała poprawa przy czym nie tyle co wiatr jak szum opon (tak bym ujął)

Obecny problem z szumem jaki dostrzegam to u góry drzwi ogólnie, ale ciężko mi ocenić czy to uszczelka drzwi czy samych szyb. Jeszcze wpadłem na pomysł czy aby nie podkleić paskiem - taki jak ten od szyb z ali (bo cienki) do samej blachy - zawsze to 1mm a lepiej się uczepi uszczelka takiej gumy niż gołej blachy, ale to patent na wiosne/lato. Oczywiście uszczelki staram się konserwować (no ok tym razem nie wyszło ? )

Edytowane przez SilverGTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba trochę pokombinować z tym wyciszeniem, ale opłaca się bo w porównaniu do golfa 5 moja meganka jest cichsza. 

Co do sprawdzenia czy to z dołu szyby czy z góry słychać szum, to polecam podczas jazdy opuścić głowę poniżej linii łączenia tapicerki z szybą, zanim dołożyłem te wałki/sznurki, a miałem już wyciszenie na tapicerce musiałem coś znaleźć na podłodze i wtedy zorientowałem się, że poniżej tej linii było dużo ciszej i wtedy już wiedziałem, że to te uszczelki puszczają szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!