Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju z dolotu 1.5 dCi.


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas krótkiego przelotu autostradą, po zatrzymaniu się na stacji benzynowej zobaczyłem w świetle reflektorów dym spod maski. Po zajrzeniu pod maskę znalazłem prawdopodobny wyciek oleju/zapocenie przy (nie wiem jak się ten element nazywa) końcówce rury dolotu. Dziś zajrzałem pod samochód i mam uwaloną olejem cała osłonę termiczną pomiędzy silnikiem, a kabiną. Do tej pory nie zauważyłem żadnego dymu, więc przypuszczam, że przy codziennej jeździe olej sobie delikatnie wyciekał, a dopiero przy większej prędkości nastąpił większy wyciek.

Pytanie: czym to może być spowodowane?

Tylko puszczającą uszczelką na tym elemencie? 

Problem z turbiną? Odmą? To mój pierwszy diesel więc zgaduję na podstawie informacji, jakie znalazłem w sieci, a jakie kojarzę, że mogą mieć związek z taką awarią.

Możecie rzucić okiem i doradzić co może być przyczyną takiego wycieku? 

Silnik 1.5 dCi 110 KM.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by tam od dołu na turbinę popatrzeć, musisz wjechać gdzieś na kanał/podnośnik zwalić dolot z turbo tam masz dobry dostęp i zobaczyć co się dzieje. Złap też palcami za oś wirnika i sprawdź przy okazji luz na nim. Te turbiny są bardzo żywotne, powinna lekko wytrzymać 400k km. Rozumiem, że nie jesteś pierwszym właścicielem pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, omega napisał:

 Rozumiem, że nie jesteś pierwszym właścicielem pojazdu?

Jestem drugim właścicielem ale auto znam od nowości bo to był służbowy samochód żony. Silnik nie był katowany.

Ten dolot da się bez problemu zdemontować? Nie mogę znaleźć nigdzie w sieci żadnych manuali, a nie chciałbym czegoś przy okazji popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kitza napisał:

Ten dolot da się bez problemu zdemontować?

Wyciągniesz trochę metalową spinkę z okrągłego drutu i rura lekko zejdzie. Wewnątrz jest uszczelka wargowa którą możesz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.04.2022 o 10:44, aniewa napisał:

Wewnątrz jest uszczelka wargowa którą możesz wymienić.

Czy ta uszczelka ma jakiś numer? Jest jakaś konkretna w to miejsce czy trzeba szukać uniwersalnej wg rozmiaru?

Przeszukuję allegro ale nie wiem, którą uszczelkę wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!