Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. A co do biteksu to muszę się przyznać, ale zapaciałem większy kawałek lakieru powiedzmy wielkości paczki papierosów (w niewidocznym miejscu, widać dopiero po otwarciu klapy). Chciałbym to teraz polakierować. Lakier już mam tylko jak usunąć taką grubszą warstwę biteksu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos doswiadczenie w stosowaniu nanotechnologicznych srodkow??

 

Ja kupilem na allegro nanotechnologie do szyb http://www.allegro.pl/item176413497_nanote...ka_100_100.html

 

Niesamowita sprawa. Od 20 000 km nie musze w trasie uzywac wycieraczek. Wszystko splywa zdmuchiwane przez powietrze. W miescie troche gorzej, bo przewaznie chlapie brudem spod kol, poza tym jezdzi sie wolniej i czesto zatrzymuje, ale tez jest duzo lepiej. Boczne szyby zawsze suche. W zimie szyby nie zamarzaja (prawie), wycieraczki lepiej zbieraja, pozatym nawet jak sie tworza krople na szybie, to widocznosc jest wyrazna, a nie rozmazana. Ogolnie bardzo polecam.

 

Jezeli chodzi o lakier - planuje sprobowac w tym roku. Czekam, az sie pogoda wyklaruje i jade do Jeleniej chyba Gory do producenta/importera i poprosze, zeby odnowili szyby i zrobili lakier. Bo raz, ze szyby (wszystkie plus szklany dach (caly)) mnie fizycznie wykonczyly, a dwa, ze pewnie tam maja lepszy sprzet i doswiadczenie. A przy okazji hukne jakiegos bronka ze znajomymi z Wroclawia :) ...

 

btw. Dawka 100ml wystarczyla tak jak pisze na wszystkie szyby + caly dach w mojej Meganie, przednia i boczne przednie w Corsie i taki sam zestaw w 206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna mi to nowość - ja niewidzialnej używam już od jakichś 10 lat - fakt z niemiec mi przywiźli ;-) ale w PL też już widziałem ze 3 lata temu ;-) :)

Tylko ten specyfik co ja mam zdeczko tańszy był :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna mi to nowość - ja niewidzialnej używam już od jakichś 10 lat - fakt z niemiec mi przywiźli ;-) ale w PL też już widziałem ze 3 lata temu ;-) :)

Tylko ten specyfik co ja mam zdeczko tańszy był :!:

 

Jezeli mowisz o plynie w atomizerze ktorym sie po prostu pryska szyby, to to zupelnie nie jest to samo. Tu masz dwa skladniki - jeden do idealnego oczyszczenia i odtluszczenia szyb, a drugi do uszlachetnienia ich. Naklada sie to i poleruje godzinami, potem nie mozna jezdzic samochodem przez jakis czas. Efekt pozostaje na bardzo dlugo (u mnie juz 20 kkm) i jest widoczny zaraz jak ruszysz. wystarczy ze zatrzesie buda - zaczyna splywac. Przy 40-50 mozna juz jezdzic bez wycieraczek. Przy 200 w deszcz jest matrix! :)

A jezeli niemowisz o atomizerze - to tez bardzo mozliwe. Ja sie z tym pierwszy raz spotkalem z 2 lata temu, ale teraz po prostu sie zdecydowalem uzyc i jestem bardzo zadowolony, dlatego dziele sie tym na forum ;-)

 

O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktoryms z poprzednich potow podalem linka na Allegro. 100ml kosztuje tyle co 3/4 baku benzyny, ale IMHO nie trzeba kupowac 100ml. Na caly samochod wystarczy 50ml. Ja smarowalem dodatkowo dach (panoramiczny) i dwa kpl. przednich szyb w innych samochodach (juz nie tak dokladnie).

Zadowolony jestemj bardzo, ale ostrzegam, ze duzo z tym roboty - nie poleruje sie tak latwo jak np. wosk i musi byc zrobione idealnie, bo od tego bedzie zalezec efektywnosc i to jak dlugo wytrzyma na szybie...

 

Ale do zestawu otrzymujemy czytelna instrukcje, szmatki, a nawet rekawiczke, zeby nie utluscic szyby paluchami przy nakladaniu/polerowaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby sie nie maza. Mam wycieraczki Boscha (plaskie), uzywam PsikPsika i na lato i na zime i mazy znam tylko z taksowek :-P. Zreszta tej zimy bardzo malo spryskiwacza zuzywalem i nie wiem czy to zasluga tego preparatu, czy wina slabej zimy. Zreszta ciekawostka moze byc, ze nawet stare zuzyte wycieraczki zaczynaja dobrze zbierac. Mysle, ze to dlatego, ze kropelki nie rozmazuja sie po szybie, tylko lacza w wieksze, a takie sa latwiejsze do zebrania przez wycieraczki. No i szyba staje sie sucha, odtluszczona i gladka. Tak samo muchy w kaskach sie latwiej odklejaja.

 

Jezeli chodzi o zuzywanie sie tego specyfiku, to nastepuje to raczej rownomiernie. Moze inaczej w miejscach, po ktorych przejezdzaja wycieraczki, a inaczej tam gdzie nie smyraja? Niewiem, trudno na oko ocenic.

 

Btw. Polecam filmiki z tej strony na Allegro. Mniej wiecej daja odzwierciedlenie na jakiej zasadzie to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem dzisiaj wiekszy flakon Plastmala Autopolitura.

Naniosłem szmatką i obawiałem się, że czeka mnie dłuższe pucowanie. Ale szok. Po prostu moment. Tak jakby zetrzeć biały proszek. Tylko trzeba uważać na plastiki. Ale te przeleciałem takim specjalnym psikaczem do plastików także są czarniutke

Kołpaki cifem jak radziliście i samochód jak nowy.

Po prostu rewelacja.

Ponadto w środku generalne sprzątanie po zimie, bez prania tapicerki co prawda ale wywaliłem tylne siedzenia, wykładzinę z bagażnika, odkurzyłem wszystko dokładnie, wszelkie zakamarki, umyłem szyby wewnątrz, płynem do kokpitów wszystko wypsikałem, powycierałem i miodzio.

Jedno co mi przeszkadzało to brak piwka dzisiaj :), ale tak jestem zadowolony. Ja przy takim zajęciu naprawdę odpoczywam, to dla mnie odskok od prac biurowych :)

Ktoś pisał, że mu zajmuje 2 godz, ale to chyba z umyciem i odkurzeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pieknie , widze bratnią dusze. Też odpoczywam przy pucowaniu auta. Plastmala używaj regularnie co 3-4 mycia, a zaraz po napastowaniu tzn następne mycie wykonaj samąwodą - wystarczy. Po 2-3 miesiącach lakier będzie świecił sie zawsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!