Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd sondy lambdy, check silnika


malyna999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją meganką.
MEGANE 2012 1,2 TCE 116kM
Wywala mi check silnika i słynny klucz. Po podłączeniu pod kompa wywala mi błąd
DTC013513 - obwód ogrzewania górnej sondy lambda . Obwód otwarty. Mechanik nie wie o co chodzi.
Dodatkowe informacje:
Napięcie sondy tlenu przed katalizatorem: waha się w zasadzie od 100 do 800 mV, cały czas zmienia parametry
Napięcie sondy tlenu za katalizatorem katalizatorem: tutaj mały zakres w zasadzie prawe stoi 130-137 mV
RCO podgrzania górnej sondy lambda 85%
RCO podgrzania sondy za katalizatorem 35%

Takie parametry dało podłączenie kompa AUTEL

 

Dziś dodatkowo podlaczymel.pod innego kompa. Wyskoczył błąd p0135
Błąd został skasowany. Po 15 kilometrach wyskoczyła informacja ryzyko awarii silnika. Po ponownym podłączeniu kompa błąd p0135 i drugi p0191.
Auto straciło na mocy.
Panowie pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malyna999 napisał:

Wyskoczył błąd p0135

Obwód nagrzewania sondy I jest nie sprawny - jest otwarty;

    -  silnik w otwartej pętli będzie pracował na bardzo bogatej mieszance, spalając duże ilości paliwa,

    -  ecu nie dostaje prawidłowej informacji i nie właściwie steruje dawkami paliwa wtryskiwaczy co objawia się;

 

Godzinę temu, malyna999 napisał:

Po 15 kilometrach wyskoczyła informacja ryzyko awarii silnika.

Sonda lamda I do wymiany;

  -raczej tylko oryginał, bo zamienniki szybko padają 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem. Wymieniłem sondę lambda. Wszystko wróciło do normy ale tylko na chwilę. Rano odpalam przejechałem 1kilometr i czerwony komunikat ryzyko awarii silnika. Zwolnilem. Komunikat zgasł ale Auto straciło na mocy zaczęło szarpać nie dało się jechać. Obroty max 2000. Więcej nie wkręcał. Check silnika nie wyskoczył tylko ryzyko awarii silnika. Po podłączeniu pod kompa pokazało błędy... P0130, P1525, P0190. 

Auto chwilę postało. Odpaliłem i zaczęło normalnie jechać. Przejechałem 25kilometrow i nic nie wyskoczyło. Co może być powodem. Gdzie szukać . Zależy mi na czasie bo za tydzień mam wyjazd ok 500kilomerow.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, malyna999 napisał:

Po podłączeniu pod kompa pokazało błędy... P0130, P1525, P0190. 

Auto chwilę postało.

Odpaliłem i zaczęło normalnie jechać.

Po wymianie sondy;

   -  generalnie należy wykonać adaptację sondy,

   -  pomaga czasowe odłączenie sondy lambda,

Podłączając kompa i kasując błędy ;

   - wykonałeś adaptacje sondy,

Godzinę temu, malyna999 napisał:

Przejechałem 25 kilometrow i nic nie wyskoczyło. Co może być powodem.

   Wszystko jest w porządku;

      - w przeciwnym razie - błąd wyskoczyłby natychmiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto postało. Ok 3 godz. Odpaliłem. Wyjechałem z podwórka i znów bload ryzyko awarii silnika. Po przejechaniu ok 300metrow komunikat znikła. Dodam że w momencie wyskoczenia błędu autem szarpnęło. Podłączenie pod kompa i to samo błąd P0131 i błąd P0190. Pierwszy błąd dotyczy sondy a drugi czujnika ciśnienia paliwa. Sonda była wymieniana. 

Jak wykonać adaptacje sondy?

 

Kolejna rzecz. Posprawdzalem ciśnienie paliwa. I jest ok. stalem na biegu jałowym wyskoczył komunikat ryzyko awarii silnika i w tym samym momencie wykres ciśnienia paliwa spadł do 50kpa. Auto nie chciało wkręcić się na obroty. Zgasiłem silnik. Odpaliłem i znów wykres poszybował w górę i silnik pracował normalnie. Co może być wynikiem takiego spadku ciśnienia. Pompa paliwa czy jednak czujnik bo wywala błąd cały czas p0191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, malyna999 napisał:

Podłączenie pod kompa i to samo błąd P0131 i błąd P0190.

1/ P0131 - spowodowany może być :

     a/ awaria czujnika tlenu,

     b/ uszkodzone, zagięte lub odłączone okablowanie,

     c/ zaśniedziały wtyki, piny ;

           - przy sondzie,

           - przy sterowniku ecu,

           - przy przekaźniku wtrysku

           - otwarty lub zwarte obwody,

    d/ nieprawidłowy odczyt czujnika temperatury płynu chłodzącego,

    e/ awaria obwodu grzewczego czujnika tlenu,

2/P0190 -spowodowany może być :

    a/ poziom paliwa jest zbyt niski,

    b/ pompa paliwowa może być w złym stanie,

    c/ przewody czujnika ciśnienia mogą być zwarte,

    d/ czujnik ciśnienia w szynie paliwowej ma słabe połączenie elektryczne,

    e/ możliwe, że czujnik ciśnienia paliwa jest uszkodzony,

57 minut temu, malyna999 napisał:

Posprawdzalem ciśnienie paliwa. I jest ok.

Stalem na biegu jałowym wyskoczył komunikat ryzyko awarii silnika i w tym samym momencie ;

   - wykres ciśnienia paliwa spadł do 50kpa.

  - Auto nie chciało wkręcić się na obroty.

Zgasiłem silnik. Odpaliłem i znów wykres poszybował w górę i silnik pracował normalnie.

Ciśnienie OK - to jest ile??

Na biegu jałowym powinno być 50 bar,

W I-wszej kolejności ;

  - posprawdzać styki, piny,

  - użyć Kontakt 60  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w moim aucie jest czujnik ciśnienia paliwa bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Ewentualnie jakieś numer katalogowy części by mi pomógł zdiagnozować jak on wygląda.. kurcze ręce mi opadają. Najpierw sonda. Kupiona nowa teraz ryzyko awarii silnika i błąd p0190.

Dziwne jest to że odpalam auto - błąd. Gaszę i odpalam i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, malyna999 napisał:

numer katalogowy części by mi pomógł zdiagnozować jak on wygląda.. kurcze ręce mi opadają.

1000833922_CzujnikCINIENIAPALIWARENAULT1_2TCE.thumb.png.6459cadab515804b8b19c90954185140.png

Masz na biegu jałowym; 

3 godziny temu, malyna999 napisał:

ciśnienia paliwa spadł do 50kpa.

50 kPa = 0,5 bar  - a ma być 50 bar,

3 godziny temu, malyna999 napisał:

. Posprawdzalem ciśnienie paliwa. I jest ok.

Nie podałeś ile to jest OK???

Wskazuje to raczej na pompę wtryskową paliwa;

   - szukać używki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malyna999 napisał:

A gdzie w moim aucie jest czujnik ciśnienia paliwa bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Wkręcony jest w listwę zbiorczą paliwa od spodu listwy. Na załączonej fotce oznaczony czerwoną strzałką. Zdjęcie z Internetu.

1111.thumb.png.712d6ae54916b84aa467eeeeeb9bf86e.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki. Jutro posprawdzam okablowanie i ten czujnik. Pytanie czy ten czujnik mogę odkręcić? Nie będzie się lało paliwo lub coś takiego? 

Dodatkowo co odpowiada za ciśnienie paliwa? Pompa paliwa w baku a może pompa wysokiego ciśnienia jak która jest na silniku https://www.eurofrance.pl/pompa-paliwa-166304016r-renault-dacia-12-tce-h8201146431.html

Zastanawiam się czemu jest tak nagły spadek ciśnienia paliwa i komunikat ryzyko awarii silnika. I jeszcze jedno czy ktoś się orientuje gdzie tu jest filtr paliwa? Niby w sklepie dostępny do mojego modelu. A czytam i wyskakuje że w moim modelu filtr zintegrowany w pompie w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 20:47, Andrzej-2010 napisał:

Nie podałeś ile to jest OK???

Na biegu jałowym mam cały czas 5000kpa czyli 50 barów. W momencie wyskoczenia błędu spadło do 50kpa czyli 0.5 bara. gasiłem odpaliłem i znów wskoczyło na 5000kpa

W dniu 23.07.2022 o 18:17, Andrzej-2010 napisał:

użyć Kontakt 60

Czy cx 80  to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!