Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pogorszona emisja spalin


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio postanowiłem wymienić w układzie złącze elastyczne (stare się zużyło) i dodatkowo jak sie okazało ze katalizator się juz kończy. Wiec wymienio tzw. wkład katalizatora ponieważ dzwonił w środku podczas jazdy. Po wymianie podjechałem do diagnosty żeby sprawdzić układ w celu emisji spalin. Okazuje się że mam pogorszone spalanie w układzie. Czy możecie mi ktoś podpowiedzieć czy zeczywiście jest aż tak kiepsko. Diagnosta zapytał mnie kiedy były świece zapłonowe wymianiane. Jakieś 2 latka. Kupiłem wczoraj eyquem RFN58LZ bo takie też były wcześniej. Jutro wymienię i podjade jeszcze raz sprawdzić układ. Auto posiada LPG, odpala, pali ko 8-9 L na 100, sonda Lambda wydaje się OK. Ale czy ktoś mi podpowie co można poprawić żeby spadla emisja spalin. Przebieg ponad 251 000km

part000001.jpg

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zmienił(a) tytuł na Pogorszona emisja spalin

Wymieniłem świece na te co opisałem wyżej. Podjadę teraz na sprawdzenie emisji spalin na diagnostykę. I zobaczę czy wymiana świec jakoś pomogła. Ale wątpię żeby tak było bo z tego co widziałem po starych świecach to mieszanka wydaje sie być ok. Dziwne jest to że olej mi pozera poniewaz od serwisu do serwisu niendilewam ani kropli oleju. Serwis filtry i olej 5w40 mobil co 12tys. Wymieniłem świece te starę na zdjęciu poniżej - z tego co mówią ze były ok. Ale jak juz zakupione nowe to wymianiane zostały. Za ta fuszerkę nic nie zapłaciłem jeszcze ponieważ się zastanawiamy z mechanikiem czy nie zakupić na pół nowego katalizatora z wraz ze złączem elastycznym spełniający euro4. Ale oryginał w renault nie wchodzi w grę. Oryginał to cena kosmos, ale są na aukcjach katalizatory jak np. JMJ 1091254. Czy takie tak w cenie około 650zł to jest prawdziwy kat.....r który działa czy to jakaś lipa. Nawet kupując oryginalny katalizator ale używkę to nigdy nie wiesz co tam siedzi w środku. A czy inne parametry oprócz HC są ok czy tez coś nie gra w innych pozycjach. Te parametry były robione na LPG.

 

IMG_20220722_122723.jpg

IMG_20220722_122703.jpg

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, clive120 napisał:

Czy takie tak w cenie około 650zł to jest prawdziwy kat

To jest namiastka katalizatora. Zupełnie zrobione z innych materiałów niż oryginał. Wg opinii osób które odważyły się to kupić to słyszałem:

1. Nie spełnia swoich funkcji

2. Spełnia funkcję przez pół roku

3. Jedna osoba powiedziała mi, że aż dwa lata wytrzymał

 

Nie bez przyczyny stary, zużyty, oryginalny katalizator sprzedajemy drożej niż kupujemy nowe zamienniki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 16:05, clive120 napisał:

Auto posiada LPG, odpala, pali ko 8-9 L na 100,

 - sonda Lambda wydaje się OK.

- Ale czy ktoś mi podpowie co można poprawić żeby spadla emisja spalin. Przebieg ponad 251 000km

Kiedy wymieniany był rozrząd;

  - należy sprawdzić prawidłowość ustawienia,

Należy;

 - przeczyścić przepustnicę i wymienić oringi,

 - zapewnić aby map-sensor był szczelnie zamontowany,

 - przeprowadzić diagnostykę na gorącym silniki i biegu jałowym za pomocą clipa;

      - podciśnienie w układzie dolotowym,

      - kat wyprzedzenia zapłonu,

      - przebieg napięcia sond,

 - temperaturę otwarcia termostatu,

 - strojenie  instalacji  lpg za pomocą sondy szerokopasmowej  

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozrzad był wymieniony w 12.2021r wszystko org. Świece zapłonowe w lipcu 2022,

 

Katalizator był i tak do wymiany bo dzwonił w środku podczas przyspieszenia. Wymienić muszę na jakoś inny ale znaleźć dobry oryginał graniczy z cudem. Najlepsze jest to  ze po wymianie samego wkładu w katalizatorze. Komputer nie wywala żadnych błędów.  Ale pomiędzy 2000-3000 rpm strasznienchuczy. Dlatego postanowiłem wymienić cały katalizayor na inny jakiś zamienniki. Jaki zamienik byście mi polecili żeby to wszystko grało. Do tego modelu auta. Pozdrawiam

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!