Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Status adaptacji cylindra.


Luki_K9K_636

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, halas2 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Przeszło mi to dzisiaj przez myśl dlaczego 4 ?

Ogólnie historia samochodu jest taka ze jeździła kobieta 1 właścicielka robiła rocznie 4 tys mil ( obecnie mieszkam w UK i historia się dzieje właśnie tu.) jest pełna historia serwisowa wszystko wygląda w niej ok. Kupiłem ten samochód bo mam 80 km do pracy w jedna stronę jest tani w utrzymaniu i mało pali a o ostatnich sytuacjach na rynku paliw nie będę się rozpisywał, wszyscy wiemy.

Tak jeszcze dodam ze sprawdziłem przed wymiana pierwszych 2 wtrysków czy były problemy z pompami HP ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją Megane z Francji i miała dwa uszkodzone wtryski bo była uszkodzona zapinka na filtrze paliwa i było więcej powietrza niż paliwa w przewodach. Ale silnik 636 nie ma pompy wstępnej już w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luki_K9K_636 napisał:

Oprócz pompy, jest gruszka do pompowania ręcznego,

 - ale nie wiem jakie by miała spełniać zadanie.

Jeżeli jest gruszka  -  to brak pompy w zbiorniku;

   - możliwość pęcherzy powietrza w paliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadszedł  czas na serwis bo pomarańczowy kluczyk się zapalił w czwartek, czyli olej i wszystkie filtry.

Żadne tam gówno tylko Mahle zamówiłem, ale do czego zmierzam, ze spuściłem paliwo do czystej zlewki z filtra paliwa po czym go rozciąłem  (żadną tam kątówką) tylko przyrządem do ciecia rur żeby opiłków nie było) i nic nie znalazłem było trochę rożnych ciał obcych, ale żadnych opiłków metalu, nic.

Mimo wszystko trochę jest głośny w granicach 1700 a 2100 obrotów na 6 biegu.  Wykluczam rozrząd ponieważ jest jeszcze oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luki_K9K_636 napisał:

spuściłem paliwo do czystej zlewki z filtra paliwa po czym go rozciolem  ( żadną tam kątówką tylko przyrządem do ciecia rur żeby opiłków nie było)

- i nic nie znalazłem, było trochę rożnych ciał obcych, ale żadnych opiłków metalu, nic.

Opiłki metali - to ewentualnie przy systemie wtrysku delphi a nie siemens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanie z innej beczki, czy jestem w stanie sprawdzić Pyrenem  oryginalność oprogramowania (mapy) sterownika SID307.

Pytam bo w Anglii bardzo popularny jest "Chiptunning" tak naprawdę nie mający  nic wspólnego z profesjonalnym remapingiem.

Fachowiec przyjeżdża do domu podłącza się do OBD jakimś Chińskim  czymś wgrywa gotowca i po robocie.

 

Podłączyłem  Pyren bo szukałem informacji o oprogramowanie i znalazłem dziwny parametr, widoczny na zdjęciu. Wyglada mi to przerwę w obwodzie jakiegoś czujnika temperatury lub jego brak, sterownik nie ma żadnych błędów . Możliwe ze Pyren pokazuje dane czujnika którego nie obsługuje dana wersja ECU.?

megane -40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 10:00, Andrzej-2010 napisał:

Jeżeli jest gruszka  -  to brak pompy w zbiorniku;

Gwoli sprostowania, kolega @Andrzej-2010 pewnie posiłkuje się moim postem już nie pamiętam kiedy napisanym ale dzisiaj stwierdziłem, że może być gruszka i jednocześnie pompa paliwa w zbiorniku w silniku k9k 636.  Trochę to przeczy zdrowemu rozsądkowi ale tak jest. Sprawdzone organoleptycznie.

Co do wtryskiwaczy to dziwne, że wymieniłeś wszystkie cztery przy korektach praktycznie wzorcowych. Stosy piezo też mają wartości prawie fabryczne. No ale słuch może być lepszy od wskazań komputera.<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!