Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Puszczanie sprzęgła - dźwięk bębna: Megane IV 1.3 TCe 140KM GTLine


piccolo_princip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

autko kupione nowe w salonie w 2020 roku. 

Problem był od początku, ale myślałem, że to kwestia dotarcia, albo mojej nieumiejętności jazdy, ale nie miałem tego w żadnym swoim aucie, a trochę ich było. 

Jest problem przy zmianie biegów - szczególnie przy odpuszczaniu sprzęgła..., szczególnie odczuwalne na miejscu kierowcy i na niskich biegach:

 

Przy puszczaniu sprzęgła po zmianie biegów da się słyszeć tak mocne, głuche tąpnięcie, jak uderzenie w wielki bęben lub w jakieś poduszki. Dodatkowo każdorazowe wciśnięcie sprzęgła powoduje niemal widoczne gołym okiem poruszenie się gałki biegów, jeszcze bardziej odczuwalne jako naprężenia gdy się trzyma rękę na gałce zmiany biegów. 

W przyszłym tygodniu jadę na przegląd 30k, ostatni przed grudniowym końcem gwarancji. Czy ktoś miał taki problem, wydaje się poważne, ale w serwisie mnie pewnie będą zbywać. 

Jak się ultra delikatnie puszcza sprzęgło to da się teoretycznie tego uniknąć, ale wymaga to sporego wysiłku!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.09.2022 o 10:27, piccolo_princip napisał:

Dodatkowo każdorazowe wciśnięcie sprzęgła powoduje niemal widoczne gołym okiem poruszenie się gałki biegów, jeszcze bardziej odczuwalne jako naprężenia gdy się trzyma rękę na gałce zmiany biegów. 

Temat znany u mnie wielokrotnie przekazywany w kilku serwisach ale d-bile twierdzą że to normalne. Moje auto ma przejechane prawie 90 kkm i wszystko działa bez zarzutu tzn nic się nie rozsypało póki co. Mam obszerną dokumentację raportowania tej usterki w wielu serwisach jak również dokumentację całkowitego jej ignorowania przez serwisy. Ten powertrain jest tak poskładany: efekt jest dokładnie powielony w innych M4 z 1,33 jak również w Clio z silnikiem 999 (3/4 silnika 1,33) gdzie skrzynia jest dokładnie taka sama. Renault Polska zna problem i całkowicie jawnie go ignoruje robiąc idiotów że swoich klientów.

Moim zdaniem problem nie leży w półosiach w w sumie luzów dyfra, skrzyni, półosi itp 

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 11:30, Mario44 napisał:

Mam to samo. Co owiedzieli w ASO?

 

Przełożyli mi przegląd, jadę w poniedziałek. Dam znać... muszę odkopać tylko ten wątek, o którym wspomina kolega poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.09.2022 o 14:54, Mario44 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Witam, jeszcze nie koniec historii. W ASO, najpierw przez ponad2h trzymali auto, potem powiedzieli, że nasmarowali pedał sprzęgła i hamulca. Jak im powiedziałem, że nie o to chodzi to zaprosili na kolejną jazdę próbną. W drodze do samochodu drugi mechanik po opisaniu mu objawów powiedział, że ten objaw on zna i nie musimy jechać. Producent nie ma na to sposobu, ale nie zagraża bezpieczeństwu,. Po powrocie do kompa okazało się, że jest sposób na to - jadę za tydzień znowu. Niby winne półosie, a naprawa, jakieś 4 nakrętki i silikon.... #masakra Dowiem się, co dokładnie tam robią i dam znać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!