Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nieznane kody błędów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem  po czyszczeniu przepustnicy i wymianie rozrządu może to tylko zbieg okoliczności. Mianowicie auto tępo schodzi z obrotów. Przy wartości 1500 muszę zatrzymać auto żeby obroty spadły do jałowych. Dojeżdżając autem  do świateł, przeszkody jak nie mam obrotów powyżej 1500 to obroty stoją jeszcze chwile po czym spadają do tych 900. Natomiast powyżej 1500 obroty spadają po puszczeniu gazu do 900.Po podłączeniu komputera diagnostycznego Deplhi mam dwa nieznane kody błędów  i tak 92311829 i 92311529.

Edytowane przez LISTONOSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 500km: obroty silnika z tego co zauważyłem zachowują się tak.Jak jadę i mam powyżej 1500 to przy puszczeniu gazu obroty spadają do 1000 a jak stanę to spadną do 950. Natomiast jak obroty w czasie jazdy nie przekroczą 1500 to po puszczeniu gazu zostają bez zmian tak samo jak jadę na "luzie" dopuki auto nie stanie mam 1500 obrotów. Jakie są objawy źle ustawionego rozżądu? Spalanie jest ok. Auto ciągnie od dołu wydaje mi że lepiej niż przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis idealnie pasuje do nieszczelności w układzie dolotowym. Podbiera lewe powietrze. .Za przepustnicą jest jego początek. Może nie zmieniłeś uszczelki wyjmując przepustnicę, lub jej nie dokręciłeś. Podejrzanym miejscem może być mocowanie mapsensora - musi on siedzieć sztywno.

27 minut temu, LISTONOSZ napisał:

Auto ciągnie od dołu wydaje mi że lepiej niż przed wymianą

Może miękko wchodzi na obroty, ale znacznie mnie ciągnie pod obciążeniem - w jeździe?

Dla mnie zachwiany jest skład mieszanki.

Obroty do 900 muszą schodzić szybko po puszczeniu gazu. Samoistnie schodzą wolniej do 700. Przyśpiesza to wciśnięcie hamulca,

Na razie rozrząd zostawmy w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!