Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd p0170


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś w trakcie jazdy przywitał mnie komunikat "Skontroluj układ wydechowy" + check engine i kluczyk, auto działa poprawnie nie zauważyłem żadnych zmian, nie szarpie, obroty ok nic się generalnie nie dzieje. Ktoś miał podobny przypadek?

Widziałem gdzieś na forum, że ktoś miał podobnie i okazało się że mało czynnika w klimie, a akurat jakieś 2 tyg temu miałem dobijany czynnik do klimy, co daje mi do myślenia czy to nie klima.

Dodam tylko że jakiś miesiąc temu założyłem LPG, ale jak do tej pory nie było problemu z nim, więc nie wiem czy to może powodować jakiś problem i generować błędy.

Wybieram się do mechanika bo pewnie bez CLIP'a się nie obejdzie z tego co czytałem, dam znać co powie ale chciałem znać waszą opinię i czy ktoś przechodził przez taki błąd.

Dzięki za wszelkie opinie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, coder napisał:

Dodam tylko że jakiś miesiąc temu założyłem LPG, ale jak do tej pory nie było problemu z nim.

Właśnie się zaczął - konieczne strojenie sterownika LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ten komunikat niestety nic nie mówi. Komunikaty wyświetlane przy zegarach niestety są bardzo ogólne i przeważnie w ogóle nie odzwierciedlają tego co można odczytać z ECU. Polecam wyposażyć się w interfejs OBDII na bluetooth i np. aplikację Torque na smartfon. Z takim zestawem będziesz przynajmniej mógł odczytać bardziej konkretny komunikat (u mnie "skontroluj układ wydechowy" pojawiało się kiedy faktyczny kod usterki dot. obwodu elektrycznego przy wtryskiwaczu. Aby jednak odnaleźć dokładną przyczynę raczej niezbędny jest CLIP. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.

 

Przed chwilą odpaliłem ponownie i błędu już nie ma, sam znikł albo i nie sam bo jak wracałem z błędem z pracy to jechałem na benzynie (30km) zgasiłem i po ponownym odpaleniu błędu już nie było.

 

@jabrze posiadam sterownik LPG Optima Alex Expert, który jest spięty przez OBD do komputera samochodu, więc teoretycznie chyba powinien się samoczynnie dostroić?

 

Oglądałem silnik i zauważyłem jeszcze wypiętą mała wtyczkę/czujnik koło przepustnicy, załączam zdjęcie, może ktoś się orientuje co to jest? Włożyłem to z powrotem, ale to tak dosyć luźno wisi, chociaż ciężko wysunąć bo ma plastikowe zatrzaski w przeciwną stronę.

czujnik.jpg

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk wygląda na złącze od przepustnicy. To niebezpieczne jeździć z nie zaklikniętą wtyczką bo auto może przestać reagować na pedał gazu. Kłopoty z silnikiem zgłosić gazownikowi. Spięcie z OBD tak nie do końca działa: często gazownicy nie włączają automatycznej korekty czasów wtrysków gdyż wystawiane korekty mogą rozjechać mapę PB.

Błąd Skontroluj układ wydechowy związany jest ze wszystkimi elementami odpowiedzialnymi za spalanie mieszanki i emisję spalin. Błąd może świadczyć o złym wpływie nowego paliwa na proces spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rzeczywiście gazownik wprowadził ręczne korekty, mapa korekt po OBD była rozjechana (zbyt bogata mieszanka), więc zostało to wyłączone i ustawione ręcznie. Na razie błąd się nie pojawia i oby tak dalej :) dzięki za sugestie i temat wydaje się do zamknięcia.

 

PS. to co myślałem że jest jakimś czujnikiem to tylko uchwyt na przewody wkładany w dolot :D 

 

EDIT:

Kod błędu jaki miałem to P0170 jeżeli komuś może to pomóc z podobnym problemem.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że szybko zadziałałeś i pojechałeś do gazownika. Świecenie checka nie jest naturalnym następstwem założenia gazu - błędów ma nie być.

Silnik bardzo dobrze współpracuje z gazem, dbać o wymiany oleju, odstęp elektrod świec (najlepiej założyć Denso IK20TT), jedną cewkę wozić na zapas, kupić Elma w razie problemów z wypadaniem zapłonów podmienić uszkodzoną cewkę na sprawną.

Źyczę bezawaryjnej eksploatacji. Wróżbici wieszczą, że benzyna zaraz będzie po 7 PLN to taki samochód to skarb.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam forumowiczów. Dziś po przejechaniu 3000tys km na gazie wyskoczył błąd p0170. Czy ktoś wcześniej miał taki problem i znalazł rozwiązanie?

 

Połączono z podobnym tematem i podanym rozwiązaniem problemu. aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!