Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepustnica


Jerzybill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z moim wozem 1.5 dci 156000km

Przepustnica jest cały czas otwarta nie reaguje wcześniej było wszytko ok dopiero kiedy mechanik wymienił świece żarowe zaczął się problem może panowie mieliście podobny problem 

Pozycja przepustnic wskazuję  cały  czas 0.0% silnik włączony 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jerzybill napisał:

Przepustnica jest cały czas otwarta, nie reaguje;

  - wcześniej było wszytko ok,

Przepustnica cały czas otwarta - to jest OK;

  - dodawanie gazu;  nie ma najmniejszego wpływu na zachowanie przepustnicy powietrza wlotowego,

Zamyka się;

 - przy gaszeniu silnika,

 - w razie rozbiegania się silnika - zamyka dopływ powietrza,

 - w czasie wypalania FAP, przymyka się by podnieść temperaturę spalania,

4 godziny temu, Jerzybill napisał:

dopiero kiedy mechanik wymienił świece żarowe zaczął się problem

O jakim problemie piszesz ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jerzybill napisał:

Pozycja przepustnic wskazuję  cały  czas 0.0% silnik włączony

Powinna pokazywać otwarcie w granicach 79-81 %. Może wyczka nie łączy lub coś z kabelkami. Mechanik przy wyminie świec na pewno przewód zdejmował z pokrywy silnika, ale nie musiał go wypinać z przepustnicy. Masz błąd układu wtryskowego na desce?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma żadnego błędu tylko przy obrotach tak 1500 do 1900 jak dodaje gazu zacina się drgania przerywanie po 2000 dziala ladnie a zaczęło się to po wymianie swiec oczywiście nowe 4szt wróciłem do chlopa  i mówię że inaczej pracował woz sprawdzil pedal gazu wymontował z innego i mówi że to nie to wartości pokazały przepustnicy  0.0%  ściągnął rurę od przepustnicy i mówi że przepustnica ma być zamknięta a ja mam otwart na zapalonym siliku ze to moze byc problem ale błędów nie ma cytuje..ja tylko świece wymieniłem.. Jak można prosić o pomoc co dalej jechać do kolejnego żeby szukał po nim czy wrócić do niego jakąś może podpowiedzi gdzie ma szukać z góry dziękuję za pomoc 

Naprawdę ładnie pracował silnik żadnych drgań na lewarku na obrotach spokojnie gaz jechał nie zacinało nic 

 

14 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Przepustnica cały czas otwarta - to jest OK;

  - dodawanie gazu;  nie ma najmniejszego wpływu na zachowanie przepustnicy powietrza wlotowego,

Zamyka się;

 - przy gaszeniu silnika,

 - w razie rozbiegania się silnika - zamyka dopływ powietrza,

 - w czasie wypalania FAP, przymyka się by podnieść temperaturę spalania,

O jakim problemie piszesz ???

Przy gaszeniu silnika nadal otwarta przepustnica  i te drgania obroty  1500 do 1900 co nie było wcześniej  przerywanie a błędu nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzybill napisał:

Przy gaszeniu silnika nadal otwarta przepustnica 

Przepustnica gasząca służy przede wszystkim do miękkiego gaszenia silnika, bez telepania;

  - przepustnica jest zamknięta przez okres 2-3 sek a następnie pozostaje w pozycji otwartej,

 Czy masz objaw telepania przy gaszeniu silnika?

2 godziny temu, Jerzybill napisał:

drgania obroty  1500 do 1900 co nie było wcześniej,  przerywanie a błędu nie ma 

Odebrałeś auto od mechanika i wszystko było OK???

Do czasu objawów ;

  - nie tankowałeś auta??

  - nie masz bąbli powietrznych pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawiłem na wymianę swiec  było ok byłem odebrać woz I już zaczol się problem 

Patrzyłem osobiście tak są małe babelki próbowałem pompować gruszką ale gruszką jest cały czas miękka a o przepustnicy mówił mechanik ponieważ gdzieś na komp nie było tych wartość 0.0%

Tankowałem woz orlen leję on verva 

Objawy przy gaszeniu nie nie telepie 

Dziś zauważyłem rano przy odpalaniu puszcza chmurkę 

Może mechanik chciał dobrze a tu zbieg okoliczności i zaczęło mi się coś psuć w wozie tak czy tak jak można prosić o pomoc gdzie szukać za co się łapać czasami czytam różne wypowiedzi na Google to o matko bosko trzeba woz ze złomować albo nowy silnik odrazu kupić jeszcze raz prosba o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jerzybill napisał:

tak są małe babelki,

próbowałem pompować gruszką, ale gruszką jest cały czas miękka

Należy;

  1/ uszczelnić przewód na odcinku;  filtr paliwa-pompa wtryskowa ;

         a/ przez wymianę przewodu,

         b/ założenie nowych oringów do złączek,

         c/ założenie opasek zaciskowych,

  2/ wymienić filtr paliwa na markowy; mann, knecht, purflux,

  3/ kontrola/wymiana gruszki,

  4/ W dalszej kolejności czyszczenie;

        a/ przepływomierza,

        b/ egr,

   5/ Kontrola/wymiana filtra powietrza

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jerzybill napisał:

Patrzyłem osobiście tak są małe babelki próbowałem pompować gruszką ale gruszką jest cały czas miękka a o przepustnicy mówił mechanik ponieważ gdzieś na komp nie było tych wartość 0.0%

Przed wymianą świec te małe pęcherzyki pewnie już były, nie mają związku z opisywanym problemem. Gruszka jest potrzebna tylko do podpompowania paliwa podczas wymiany filtra paliwa. Podczas pracy silnika bardziej przeszkadza niż czemukolwiek służy.

 

22 godziny temu, Jerzybill napisał:

wartości pokazały przepustnicy  0.0%  ściągnął rurę od przepustnicy i mówi że przepustnica ma być zamknięta

Widzisz, mechanik nie ma pojęcia o działaniu podzespołów tego silnika twierdząc, że przepustnica ma być zamknięta, to nie benzyniak. Ciekawe czym sprawdzał parametry silnika bo podejrzewam, że ten jego interfejs wcale nie pokazywał przepustnicy w silniku 1,5 dci. 

Po wymianie świec silnik odpala bez najmniejszego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tak odpala tylko kiedy próbuje dodać gazu bieg 3 4 obroty między 1500 a 1900 tam jakby przerywał a jak mocniej depne wskoczy na 2000 i więcej obr wszytko ok tylko te przechodzące drgania na wolnych obrotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w internecie niczego się nie dowiesz jeżeli nie podasz podstawowych informacji. Nie ma innej możliwości jak zapięcie Clipa (najlepiej) i posprawdzania podstawowych parametrów w czasie pracy, szczególnie w zakresach gdzie występuje problem. To trochę wygląda jak problem z wtryskiwaczem ale to w tej chwili dość mocna spekulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 06:20, Jerzybill napisał:

tak są małe babelki próbowałem pompować gruszką ale gruszką jest cały czas miękka

Żadnych bąbli, nawet małych u siebie nie mam,

Gruszka jest twarda,

Jeżeli bąble były przez dłuższy czas, grozi to;

  - uszkodzeniami wtryskiwaczy,

  - uszkodzeniem pompy wtryskowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!