Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne szyby raz działają a za kilka dni znów nie .


Rekomendowane odpowiedzi

Meganka z 2004r . Mam ją już kilka lat i czasem to się zdarzało rozbierałem tą kostkę pod siedzeniem kierowcy albo poszczególne kostki wchodzące na moduły w każdych drzwiach  pryskałem Kontact sprayem i zwykle pomagało .
Ostatnio jesienią poprawiłem i wszystko grało teraz znów przednie nie chodzą . Jak to zdiagnozować aby nie rozbierać za każdym razem całego samochodu .
Czy też tak macie ? Jest jakiś sposób aby to wyeliminować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co jakiś czas szyby w mojej Megance z 2004r zaczynają świrować . Tym razem szyba pasażera przód . Na włącznik od strony kierowcy opuszcza się niezależnie czy wcisnąć w górę czy w dół . Natomiast przycisk po stronie pasażera podnosi jak jest opuszczona ale opuścić się nim nie da .
Na przestrzeni lat różne awarie szyb były zawsze udawało mi się poprawić i przez jakiś czas było OK .
Wyciągałem kostkę pod siedzeniem kierowcy i czyściłem styki . Poprawiałem luty na płytkach włączników od strony kierowcy . Zdejmowałem boczki i tam czyściłem styki kostek . Każda z tych operacji przywracała sprawność na jakiś czas czyli przyczyna była trafnie znaleziona . 
Tym razem już mi ręce opadają do tej pory po prostu przestawały działać . A tu opuszczanie na każdy z sygnałów przycisku kierowcy świadczy że to nie brak styku tylko jakoś sygnały się mieszają .
Jakie powinny być napięcia i sterowanie na poszczególnych kabelkach w kostkach tych włączników ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 24.07.2023 o 14:01, Motofan46 napisał(a):

Co jakiś czas szyby w mojej Megance z 2004r zaczynają świrować . 

Cześć.

Czy znalazłeś może przyczynę? Mam identyczny objaw. Wysłałem moduł sterujący do naprawy ale wrócił z informację, że jest ok. Więc zapewne coś z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!