Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dodaj adblue przed 2400km nie ginie komunikat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Poszukuję kogoś bystrego w temacie z okolić łódzkiego. Dodałem Adblue do Megane Grandtour 2019 1.5 dci na włączonym silniku i do dziś nie zginął komunikat.. Byłem u elektryka, który twierdzi, że układ jest sprawny i komunikat zgaśnie! Czy da się zresetować przy sprawnym układzie aby ten komunikat nie wyświetlał się ? Widziałem podobny wpis na forum, że reset wskazania poziomu adblue można zrobić ale mój Pyclip procedurę wykonuje a komunikat nie gaśnie! Dodam, że gdy komunikat pojawił się to udało mi się dolać tylko 5 litrów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że będziesz musiał skorzystać z usług ASO. Często układ wymaga nowego softwaru. Dzieje się tak w różnych modelach. Dolewamy na włączonym zapłonie. Następnie kilka kilometrów jazdy i obserwujemy czy się komunikat zresetuje. Jeśli nie, to update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niestety Kolego, miałem taki przypadek jadąc na narty do Włoch Traffickiem z 2021 i skonczylo się tak że Reno wróciło do Polski na lawecie, my wróciliśmy Kią Sportage przywiezioną ta samą lawetą a z Reno ponoć męczył się serwis i to nie jeden ale już w PL. Jedna rada, jeżeli jeszcze masz pole manewru. Jak dolewasz adblue to zrób to dokładnie jak mówi instrukcja czyli dolej do max, przekrec kluczyk odpal auto (albo nie odpalają - już nie pamiętam) ale nie jedź nim. Ma jakiś czas stać - nie należy nim jechać. My tak nie zrobiliśmy choć nie sądzę żeby taki bzdet spowodował unieruchomienie auta? Żeby było śmieszniej to udało się nawet skomunikować z tym autem i poziom adblue był czytany poprawnie temperatura też. I jeszcze informacja; kiedy licznik doliczył do zera auto jechało dalej, pikało coś tam ale jechało. Po chwilowym wyłączeniu dało się odpalić. Ale kiedy postało do rana (ostygło?) już nie dało się zapalić i żadne czary nie pomogły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.10.2023 o 12:10, Siagan napisał:

Witam.
I jak się skończyłą sprawa?! z adblue?! bo mam ten sam problem  zTrafic 2020r - 80tys przejechane i nagle komunikat 2400 i nie gasnie. Tylko ASO

 

 

Witam. Jak u CIebie się skończyło?

Mam już ten komunikat Uzupełnij adlblue za2400 ze 3 tyg . Adblue na full . Auto może kiedyś zostać unieruchomione pomimo że nie odlicza?

Edytowane przez komar12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Renault, ale w Fordzie jest blokada. W skutek krystalizacji mocznika uszkodzeniu ulega dotryk (zatkanie) i ASO wymienia cały zespół zbiornika z pompą i podgrzewaczem - nie przewidują innej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisywałem powyżej, w Trafficu problemy zaczęły się dopiero gdy licznik doszedł do zera. W mojej ocenie przy naszej usterce nie było problemu krystalizacji a tylko jakiś klincz programowy. Podobno problem był wyłącznie w sofcie. Kiedy czytałem pyrenem to poziom czytany był ok, błędów nie było (albo ich nie umielem znaleźć ). A auto ponoć w pierwszym ASO nie zostało zrobione z powodu "nie dość nowoczesnych urządzeń diagnostycznych" i dopiero drugie ASO rozwiązało problem softwareowy. Nie wiem czy to jest na 100% prawda - tylko czyjeś relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat zmienia się
Dolej Adblue przed  2400 km,
Kolejny będzie dolej przed 1200 km, może być 800 km , 500 km no i potem może się okazać, że już wyświetli się WEZWIJ SERWIS i nie odpalisz....
Problem u mnie rozwiązany jak u kolegi w Trafficu - przeprogramowanie układu. 

Odblokowanie proponowali za 300 zł ale stwierdzili, że ta opcja nie pomogła.

Przeprogramowanie kosztowało 400 zł i jest OK.
Czekam, aż system zawoła dolewkę i czy układ zareaguje prawidłowo. 

 

Dodam, że w Pyclipie (Android), Pyren (Windows) widziałem również parametry płynu, że jest, reset wskazania poziomu płynu adblue nie pomagał...

Od tamtego czasu pojawia póki co się komunikat poziom Adblue prawidłowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak tylko przeprogramowanie pomaga! Cena 400 zł  dotyczy serwisu Renault w Kaliszu. Kolega z Talismana rok 2020 skorzystał właśnie na dniach z tej korekty i wszystko gra! No cóż system nam głupieje a prawidłowo go użytkujemy. I jak tu być eko?

Edytowane przez wikszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!