Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek na górze silnika - 1.3 TCe


PT2019

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prośba o pomoc. Megane IV PH1. Silnik 1.3 TCe 140KM (przebieg niski bo 50tyś). Widzę, że na górze silnik dosyć mocno się poci na łączeniu (zdjęcie w załączeniu). Co to może być i myślicie że droga naprawa? Wcześniej słyszałem, że pokrywa rozrządu też mi się poci?

Co to za wyciek na górze i gdzie mogę zobaczyć czy z pokrywy rozrządu też się poci?

wyciek.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Wyciek na górze silnika - 1.3 TCe
  • 1 miesiąc temu...

Szczerze słabo widać na zdjęciu. Lookne u siebie. 

No to looknalem, fotki z doświetleniem. Brak wycieku, przebieg 100600. Ale nic tam nie było działane. 

 

https://drive.google.com/file/d/1dZiJlS5tkjw6VBY6ddieR2o39b4bBVna/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1d__Ku2xjJVcHCW-Lr-gcO4Fbcy11v9a6/view?usp=drivesdk

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

U Ciebie faktycznie sucho i niech tak trzyma się :)
Ja już po naprawie. Wyciek z pokrywy rozrządu oraz pokrywy zaworów. Wymienione uszczelki wewnątrz, a większość tych pokryw jest wklejana więc jest tam czarna masa jak silikon która wypływa na łączeniach. Silniki faktycznie trzeba było wyjąć (tzn z tego co mi mówił serwis, opuścić trochę aby można go rozebrać, ale sporo było rozbierane więc ustawiana zbieżność, do tego nowy pasek klinowy i jeszcze jakieś drobiazgi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wiesz, nie wiadomo czy dokładnie taki sam problem. W tym silniku najczęstszy problem to zapocenia albo wycieki na pokrywie zaworów dolotowych oraz pokrywie wentylacji silnika, to ta czarna plastikowa. Zdecydowanie rzadziej zdarzają się wycieki pod pokrywą łańcucha a jeszcze rzadziej pod pokrywą zaworów wydechowych. Tak czy inaczej, trzeba zdiagnozować gdzie jest faktyczny wyciek, najłatwiejszy do ogarnięcia byłby ten spod tej plastikowej pokrywy. Prosta sprawa i do wymiany tylko uszczelka pod tą pokrywą. Reszta jest klejona na silikon. Niestety, aby zrobić pokrywy zaworów czy też jedną, trzeba zdjąć pokrywę łańcucha. Tu tak naprawdę jest do ewentualnej wymiany tylko simering na wale. Reszta to czyszczenie silikonu i położenie nowego. Nie trzeba demontować sanek. To że silnik i tak trzeba opuścić nieco wynika tylko z tego, że demontujesz poduchę zawieszenia od strony łańcucha. Jest wystarczająco dużo miejsca aby bez większego problemu wyjąć i włożyć pokrywę łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m3rs napisał:

Witam u mnie pojawil sie taki sam problem mozesz poradzic co dokladnie bylo wymieniane i czy to pomoglo 

Dzieki pozdrawiam

Widzę, że też masz 1.3 TCe. Nawet pokrywa zaworów jest wklejana i wymiana tego uszczelniacza wymaga demontażu silnika ze skrzynią (przynajmniej wg procedur ASO, ale byłem u mechanika niedaleko mnie i też to potwierdził). Pewnie tak jak napisał kolega wyżej, nie całkowite wyjęcie silnika z samochodu, ale na pewno opuszczenie go trochę. U mnie był wyciek z pokrywy zaworów oraz z pokrywy rozrządu.
Dokładnie co miałem na fakturze to:
- demontaż montaż silnik/skrzynia biegów - najdroższa pozycja

- kontrola geometrii

- kilka uszczelek

- uszczelniacz (to chyba ten do wklejania)

- śruba wałka rozrządu

- pasek klinowy (komplet) - podobno procedury wymagają, ale gdybym się uparł to pewnie można pominąć (ale akurat i tak wg książki powinienem niedługo wymienić).

 

Silnik po naprawie wyczyszczony (wcześniej był zalany trochę olejem) i przez te 4 miesiące i ok 6tyś km wszystko jest ok i czyste (nawet kamerką zaglądałem niedawno aby zobaczyć niżej). Dodatkowo gwarancja jest 2 lata na wycieki więc spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Oblozqa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

U mnie na FV z ASO było:

8201735243 - Uszczelka

8201721557 - Uszczelka - 4szt

8201721558 - Uszczelka

7711579085 - Masa silikon

8660005465 - Zmywacz

117205123R - Pasek klinowy

123094581R - Śruba

135106067R - Uszczelniacz

oraz

demontaż-montaż  pokrywa głowicy

test pojazd

kontrola geometrii

demontaż-montaż zespół silnik-skrzynia biegów 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem: 61 tyś. km.  U mnie to zapocenie. Serwis miał mi to ogarnąć: sprzedali bajeczkę, że oczyścili i muszę obserwować.

Finalnie nie oczyścili, a ja nie pojechałem z reklamacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobnie. Megane 1.3 tce 115 km. Delikatnie przypocona pokrywa zaworów. Na razie nie ruszam tego ale spodziewam się że z upływem czasu i kilometrów oleju będzie pojawiać się coraz więcej. Ktoś może podać orientacyjny koszt usunięcie tej usterki w ASO Renault. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena potrafi przewrócić, bo miałem groźniejsze wycieki w starszych autach i cena ponad połowę mniejsza. Jednak pytałem w innym serwisie nieautoryzowanym i też mi powiedzieli ponad 4tyś (opuszczanie silnika, klejenie, czyszczenie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!