Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd sondy lambda za katalizatorem, problem z odpalaniem


Haifisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpalaniem i nierówna praca na zimnym silniku na benzynie. Kiedy przełączy się na gaz jest okej.

Clip pokazuje błąd DF093 obwód sondy tlenu za katalizatorem.

Sondę już sobie upatrzyłem na necie, problem w tym że ciężko widzę temat wymiany. Od góry jej w ogóle nie widać (chyba, że zdjąć podszybie?) Od dołu ją widać ale średnio tam z miejscem.

Jest może ktoś po samodzielnej wymianie i ma jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba adoptować. Problem z odpalaniem i nierówną pracą silnika może być związany z za niskim ciśnieniem paliwa, rozszczelnionym układem dolotowym lub uszkodzonym zespołem kzfr. 

Ten błąd również może być związany z ubogim ustawieniem LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon i sprawdź, czy jest 12V w zasilaniu drugiej grzałki. Gdzieś brak połączenia. Mogłeś sprawdzić jak wygląda praca starej sondy przy wskazaniu błędu. Ona kontroluje katalizator. 

Ta sonda zaczyna działać po 3 minutach. Jeśli w tym czasie obroty są nierównomierne, to szukamy przyczyny, a nie wymieniamy "skutek".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem, bo auto w ogóle ciężko uruchomić. Kręci, załapie na sekundę i gaśnie, jak się rozgrzeje i przełączy na LPG to chodzi bez problemu. 

Tylko na LPG nie zaobserwuje działania sondy, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odpięcia wężyka paliwa od listwy. Pójdzie lekko (bez ucisku wzdłużnego przy wciskaniu zabezpieczeń) tzn, że zawór redukcyjny w pompie nie trzyma ciśnienia. Później w dwie osoby - włączać na chwilę zapłon i włożyć wypięty króciec do butelki. Nie zapomnij po tej operacji sprawdzić, czy zielone przyciski z dwóch stron odskoczyły, uniemożliwiając samoczynne odpięcie wężyka.

Samochód ma pompę chłodzoną benzyną, która cały czas pracuje. Z Twoim przebiegiem można się spodziewać takiego uszkodzenia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!