Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ikonka akumulatora i brak wspomagania.


Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że najlepiej i najtaniej będzie kupić zregenerowany alternator. W starym trzeba nowy regulator, bieżnie, oddać go do elektryka sam. na rozebranie go i włożenia nowych gratów za co swoje też weźmie. Używka możne okazać się taką sama padaką jak mój albo i gorszą. 

 

Godzinę temu, szwagier24a napisał:

W Twoim starym alternatorze pierścieni są do wymiany - u Ciebie mają głębokie rowki.

 

I tutaj dopatruje się całego zła. Dłubiąc stopiony/skruszały plastik miedzy szczotkami okazało się, że w środku siedzi jeszcze sporo szczotki (widać od tyłu po lutach, że je ktoś wymieniał prawdopodobnie wtedy kiedy była wymieniana rolka) . Wychodzi na to, że szczotki się nie skończyły ale zabetonował je w środku stopiony plastik bo prawdopodobnie już nie tarły jedynie czołem po tulejkach ale i bokami zacierały w wyoranych rowkach.

Chyba nic innego nie zostało jak jutro targać altka na zewnątrz

Edytowane przez lechos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem która strona wyjdzie. Podobno łatwiej do góry po odkreceniu tego stalowego wzmocnienia z zamkiem maski. W dół może być kłopot chyba że zdejmiesz ramę nośna chłodnic. Inny sposób jaki mi się  skojarzył.  Opuścić silnik na dół po odkreceniu poduszki olejowej i tedy może wyjdzie górą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szwagier24a napisał:

W Twoim starym alternatorze pierścieni są do wymiany - u Ciebie mają głębokie rowki.

Już po bólu. Wyciągniecie górą zajęło mi 1.5 h (jak na pierwszy raz to chyba nieźle). Alternator oddany do elektryka sam. na wymianę bieżni, może jakieś łożysko i przelutowanie szczotek w regulatorze ze Trafica 1.9 klekot bo jak się okazało są takie same. Koszt naprawy (regeneracji) to 200 złociszy czyli taniej o 150 pln od zakupu regenerowanego altka z chińskimi częściami w środku.

Edytowane przez lechos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiony, sprawdzony, odebrany

 

IMG_20230526_102116.jpg

 

Jeszcze może tu zadam Wam pytano, czy wiecie jaki będzie napewno pasował zamiennik drugiej sondy lambda (za katem)? Od jakiegoś czasu świeci się check i błąd grzania 2 sondy. Sprawdzana była i ma opór, prąd dochodzi, sygnał wychodzi. Zasięgnąłem języka od tego elektryka i mówił że pomimo tych wszystkich parametrów nie dogrzewa dostatecznie, wymienić ja i będzie dobrze. 

Edytowane przez lechos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!