Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0001 Wysokie ciśnienie. Renault megane 3 1.5 dci 110km (2016)


Ponoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakieś 3 tygodnie temu pojawił mi się błąd P0001. Po testach w zakładzie mechanicznym wyszło że przy uruchamianiu silnika wskakuje wysokie ciśnienie, potem się normuje i przy dodawaniu gazu znów wyskakuje wysokie ciśnienie (powiedzieli coś że na komputerze zadana wartość dla ciśnienia jest dobra a odczytana o wiele większa), wymieniony został zawór na pompie wtryskowej ale błąd nie zniknął, zaczęło się sprawdzanie innych elementów układu paliwowego ale po 2 tygodniach mechanik stwierdził że już wszystko zostało sprawdzone i oni już pomysłów nie mają czemu nadal występuje ta usterka, a nie chcą strzelać i wymieniać bo wg nich wszystko działa. Może ktoś miał coś podobnego, albo zna dobrego mechanika od renault w Białymstoku. 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili regulator ciśnienia paliwa (VDO A2C8761150080) i filtr paliwa od tego mam pudełka po wymianie części. Mam już umówionego innego mechanika, mam nadzieję że on znajdzie przyczynę, ale niestety dopiero za 2 tygodnie ma czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Błąd P0001 Wysokie ciśnienie. Renault megane 3 1.5 dci 110km (2016)
  • 2 tygodnie później...

Często jak szukałem co może być przyczyną to ludzie tylko pytają i potem nie napiszą co powodowało problem. Z tego powodu mała aktualizacja tematu.

 

Kolejny mechanik stwierdził że problem na 99% elektryczny. że ciśnienie mi wskakuje tylko przy starcie powinno być 200-300 barów, a wskakuje na 600-800 barów i wyskakuje błąd, potem ciśnienie wg komputera utrzymuje się takie jak sterownik zadaje. I że musi być jakiś pik przy starcie silnika. Próbował coś elektrycznie naprawić, znaleźć przyczynę ale po sprawdzeniu styków, bezpieczników, połączeń powiedział bym poszukał elektryka co dokładnie wszystko sprawdzi. Tak mi się mem przypomniał. 

 

Szukałem też informacji ale nie znalazłem, przy jeździe ciśnienie paliwa na kolektorze ile może wynosić w tym silniku 1.5dci 110km ? 1200 barów to normalne ?

119041927_3870809652932415_4402251490285306734_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam to do 1600 przy bucie. Przy delikatnej jeździe jest około 600. Poniżej zrzut ekranu z jazdy 90km/h(chyba) na tempomacie.

Może czujnik coś głupieje albo wtyczka zaśniedziała? ona tak akurat sol z drogi dość ładnie potrafi zbierać :)

 

@aniewa Odbiegając od tematu czy mógłbyś sprawdzić czy u Ciebie egr podczas równej jazdy też tak walczy z swoja pozycją? Co się przenosi na wykres powietrza zasysanego?

1687433245852.jpg

1687433245861.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ponoc napisał:

Kolejny mechanik stwierdził, że problem na 99% elektryczny. że ciśnienie mi wskakuje tylko przy starcie powinno być 200-300 barów, a wskakuje na 600-800 barów i wyskakuje błąd,

 -potem ciśnienie wg komputera utrzymuje się takie jak sterownik zadaje. I że musi być jakiś pik przy starcie silnika.

Należy ;

- wymienić filtr paliwa na markowy,

- sprawdzić jakie ciśnienie jest zadane przez sterownik a jakie odczytane przez czujnik ciśnienia,

     -  między tymi wartościami różnica powinna być niewielka,

    -  zbyt duża różnica - może sugerować awarię regulatora ciśnienia paliwa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, halas2 napisał:

Odbiegając od tematu czy mógłbyś sprawdzić czy u Ciebie egr podczas równej jazdy też tak walczy z swoja pozycją?

Ok, przy najbliższej jeździe sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem dzisiaj zachowanie zaworu egr i u mnie nie występuje takie rozdygotanie położenia tego zaworu. Na screnach praca zaworu przy spokojnej jeździ bez przyśpieszania

 Screenshot_20230630-193244.thumb.jpg.02147936cfe16782a2b7fdefb4730c5c.jpg   Screenshot_20230630-193915.thumb.jpg.a02feb22f33fa28a4cdd230c07053d23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dalej podejrzanego związanego z porannym poszarpywaniem. Temat od 3 lat dalej nie rozwiązany. Z osprzętu już chyba nic nie zostało do wymiany:) zastanawiam się czy coś na pompie wtryskowej jeszcze nie siedzi bo kupiłem z dwoma zatartymi wtryskami to auto. Nie wykluczam też że we Francji ktoś mógł zrobić jakąś korektę w sofcie. Sam już nie wiem. Bo pozatym idzie jak zła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!