Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rosną obroty po wciśnięciu gazu Megane II 1,4 16V


Jabolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z tym że w momencie wciśnięcia sprzęgła obroty silnika ida do góry. Widać to na poniższym filmie (od 3 biegu około 15 sekundy). CO prawda da się z tym żyć ale jest to uciążliwe.

 

Opisywana usterka występuje "zawsze", jedyny moment kiedy zanika to po długim odłączeniu akumulatora nie występuje ona przez jakiś krótki czas.

 

Dodatkowo zdarza się sytuacja że w czasie jazdy trzymam ze stała siłą wciśnięty gaz a samochód nagle traci moc tak jak by mu zabrać paliwo. Wtedy wystarczy że ruszę nogą "więcej - mniej gazu" i auto z powrotem ma moc.

 

Jakiś pomysł gdzie szukać problemu? Na desce żaden błąd się nie wyświetla

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć pod interfejs i sczytać parametry gorącego silnika na biegu jałowym. Dotyczy obrotów, położenia przepustnicy, pedału gazu, ciśnienia dolotowego i inne. To powinno dać odpowiedź w jakim kierunku zmierzać do wyeliminowania usterki.  Działanie dotyczy utrzymania proporcji mieszanki paliwowo powietrznej gdzie niewiadomą jest ciśnienie pompy paliwowej. Od tego sprawdzenia należy zacząć.

Przedtem powtórnie odpowietrzyć układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz obroty gorącego silnika na biegu jałowym(bez klimy) z wciśniętym sprzęgłem i bez wciśniętego sprzęgła?

 

Mapsensor jest zamocowany sztywno?

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal trudno cokolwiek zauważyć. Problem jest w 35 sekundzie? Sprawdź wyłącznik na sprzęgle, czasem są tam dwa wyłączniki. Może być tak że on zwiera I rozwiera ale np zbyt wolno działa bo jest zabrudzony itp więc samo sprawdzenie przejścia nie starczy. Czy miałeś wtedy włączoną klimę? Czasem ECU daje kompensację dawki paliwa na okoliczność obciążenia od klimy ale ja bym się spodziewał tej kompensacji tylko na biegu jałowym

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!