Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala - Renault Megane 3 Grandtour


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Proszę o pomoc i diagnozę co to może być?

Renault Megane 3 Grandtour 1.5 dCi

Po przejechaniu 850km, żadnych problemów, dwie doby później auto nie odpala.

Po włożeniu karty test systemów OK.

Wciskam START włącza się kontrolka podgrzewania świec, ale nie ma takiego cichego buczenia jak zwykle.

Za to po chwili słychać pstryk i wszystko gaśnie na pół sekundy i się jakby resetuje.

Licznik - dwie poziome kreski i po chwili pokazuje 0km.

Na komputerze wyskakuje komunikat System antypoślizgowy włączony, a później wyskakuje ECS włączony.

A następnie już na wyświetlaczu komputera pojawia się licznik i tyle. Nie świeci się żadna kontrolka tylko standardowo kontrolka silnika i czeka na ponowne wciśnięcie START.

Nie mam nic przy sobie żeby skontrolować, nawet nie mam miernika, żeby sprawdzić napięcie na akumulatorze. No ale samochód nie zgłasza rozładowania.

Co to może być?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.1 :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To równiez za wcześnie na szczotkę.

55 minut temu, sandowl napisał:

Wciskam START włącza się kontrolka podgrzewania świec, ale nie ma takiego cichego buczenia 

To mnie zastanawia

Metodą techniczną sprawdź sam rozrusznik. Samochód na luzie - podajesz napięcie bezpośrednio z akumulatora na elektrowłącznik rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko śrubokręt i żonę pod ręką nie mam jak tego zrobić :D

 

Sprawdziłem bezpiecznik 25A jest ok. Resztę nie bo zaczęło padać.

 

A może to być akumulator?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info.

Wydaje mi się, że podczas rozruchu wszystkie kontrolki łącznie z wyświetlaczem głównym przygaszają się  mocniej niż zwykle. A w sumie chyba zwykle nie przygasały. Teraz chyba przygasają, ale nie dam sobie ręki uciąć za to.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sandowl napisał:

A może to być akumulator?

Wszystko na to wskazuje, wystarczy, że przepali się mostek między celami i masz 10.5 V a wówczas dzieją się takie cuda jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sandowl napisał:

Jeżeli pójdzie to akumulator na 100% ???

Mój akumulator w dieslu skończył żywot latem po długiej trasie - był już ośmioletni i miał prawo. Przed zimą jego sprawność określono testerem na 45%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. No to mój ma najpewniej 7 lat i ma za sobą długa trasę. Także pewnie to będzie akumulator.

Właśnie się dowiedziałem, że 100 metrów dalej jest jedyny w tej małej miejscowości serwis samochodowy za to wyglądający na FB, że daje rade.

Jutro do niego uderzam.

 

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie odpala - Renault Megane 3 Grandtour

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!