Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działają przednie głośniki w megane 3


Sebek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio natknąłem się na taki problem że przy włączaniu radia w moim renault Megane 3 polift jest dźwięk przez ułamek sekundy a potem już radio nie gra ale można normalnie nim operować i są wszystkie stację. Czasami głośniki zaczną działać po odpaleniu radia ale to tylko 2-3 razy a potem działa tylko głośnik w drzwiach kierowcy i przy następnym odpaleniu znów nie działają głośniki. co może być przyczyną? Resetowałem radio i sprawdzałem kostki co idą do radia i wszystko wygląda w porządku. Podpinałem także pod komputer ale nic mi nie pokazało. Mam radio z funkcją bluetooth ale bez nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (co prawda we Fluence) nie grały przednie głośniki (czasem grałem, czasem tylko jeden). Przez to nie mogłem korzystać także z bluetooth. Pojechałem na ASO, tam sprawdzili i powiedzieli, że na komputerze widać, że jeden głośnik jest już zepsuty. Trochę mnie to dziwiło, że jeden nie działa, a nie grają dwa. Jednak po wymianie tego głośnika, wszystko zaczęło działać prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 10:38, denver666 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

czyli może być tak że któryś głośnik się popsuł lub gdzieś kabel czy coś w tym stylu i przez to reszta nie łączy? więc może jak bym spróbował oddzielne odłączać głośniki po kolei to by zadziałało i bym się dowiedział który to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomek65 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

aha to spróbuję podłączyć znów pod komputer i jak wymienię głośnik to powinno działać? A można po prostu na razie ten głośnik odłączyć i będzie działać wszystko? i mam pytanko jak założę głośnik drugi oryginalny to musi być z tego samego miejsca czy może być z innych drzwi np z tyłu a mój popsuty był z przodu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak kolega napisał, że komputer wyłącza wszystko, to moim zdaniem, musisz mieć jeden sprawny głośnik dodatkowy.

Wtedy podpinasz w każdych drzwiach ten sprawny dodatkowy głośnik i patrzysz czy już grają.

Teoretycznie po podłączeniu dobrego za zły, komputer powinien odblokować resztę. 

To tak na chłopski rozum ale czy się uda to nie ma pewności. 

Inni sposób to faktycznie sprawdzić na komputerze ale pisałeś, że nic Ci nie pokazał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek widziałeś to na monitorze? Bo zabezpieczenie przeciw zwarciowe to posiada każdy sprzęt audio i nie sądzę żeby diagnostyka w megi była tak rozbudowana żeby pokazywała na której lini jest zwarcie- ale może jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

W megane 3 wystąpił problem braku dźwięku ze wszystkich 4 głośników.

Najpierw bym chciał sprawdzić same radio i w tym celu przełożyć radio z megane 3 od kolegi.

Znalazłem informację że radia są przypisane pod numer Vin auta. I dlatego po każdym odpięciu prądu nie woła kodu.

Czyli jak odepne radio kolegi to w moim nie zadziała to radio tak? I czy jeśli znów je u niego podłącze to będzie działać czy kodu zawoła?

Bo teoretycznie u mnie może nie zadziałać ale u niego kodu wołać nie powinno.

A jeśli chodzi o same kody to będę w stanie je wygenerować jakimś kalkulatorem czy zostaje logowanie Clipem?

 

Połączyłem z istniejącym tematem aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka generatorów kodów zarówno na androida jak i na Windows. By wygenerować kod musisz odczytać kod security z nalepki na radiu.

Tak jak piszesz, radio kolegi zawoła u Ciebie o kod. Po podłączeniu z powrotem u kolegi już kodu nie będzie prosić.

Generator dosowski na windows:

CALC PHILIPS DE DOS.exe

Na android znajdziesz w sklepie Play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!