Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpala rano po postoju z 2-3 razu


Night

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 
mam megane 2 rok 2003 zakupiony przeze mnie jakiś miesiąc temu.
Ma lpg, zamontowaną na 149 tys km, obecny stan 196 tys, nie wiem czy prawdziwy. 


po zakupie pojeździłem jakiś tydzień, auto odpalało na strzał o każdej porze dnia i nocy. W związku z tym że był czas na serwis gazu i wskaźnik poziomu cały czas piszczał, pojechałem na serwis gdzieś został wymiony filtr, wgrane najnowsze oprogramowanie, sprawdzenie stanu no i chyba tyle.

Następnego ranku auto odpaliło i za sekundę zgasło. 

pojechałem do serwisu gdzie był robiony gaz, pan powiedział ze to na pewno nie ich wina i auta czasami się psują, trzeba sprawdzać o co chodzi. 
bylo tez tak ze się odpali, trzyma obroty, jak wcisnę gaz - dusi się i gaśnie. 
Nie chciałem wiec mieć z nimi sprawy po takim podejściu i pojechałem z tym do innego mechanika. 
zostały wymieniony świece i pompa paliwowa - problem nadal jest. Regulator faz i cały rozrząd tez nie dawno był wymieniony, jakieś 1000 km temu przez poprzedniego właściciela. 

dodam też że poza tym z autem nie ma żadnego problemu pod czas ruchu - obroty trzyma super, przyspiesza dobrze, spalanie ok, nie ma dziwnych dźwięków i td., jak już rano jeden raz odpaliło, to później odpala dobrze, do następnego dłuższego postoju. 
 

szukałem info na ten temat , większość z tym ma jeszcze jakieś problemy, ja mam tylko to jedne nie udane odpalenie z rana, nic więcej. 
 

proszę o jakieś rady, jak można sprawdzić czy to wina (nieszczelność) lpg czy nie , czy jechać do mechanika (nie od gazu) i po kolei zaczynać wymieniać i czyścić te wszystkie czujniki, zasłony, wtryski i zaslony ? Dziękuje serdecznie z góry !!!

 

upd ! Sprawdziłem , po 5 godzinach postoju to samo. 

Edytowane przez Night
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Night napisał(a):

W związku z tym że był czas na serwis gazu i wskaźnik poziomu cały czas piszczał, pojechałem na serwis gdzieś został wymiony filtr, wgrane najnowsze oprogramowanie, sprawdzenie stanu no i chyba tyle.

Następnego ranku auto odpaliło i za sekundę zgasło. 

Zakręć gaz na butli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
10 godzin temu, Night napisał(a):

Problem nadal jest tylko z odpaleniem 

Zalecam;

  1/ Kontrola ustawienia rozrządu,

  2/ Przeczyszczenie czoła czujników;  wału, wałka,

  3/ Kontrola styków czujnika temperatury cieczy,

  4/ Pomiar kąta wyprzedzenia zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!