Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wsteczny MIV ciężko wchodzi nieregularnie


mareks 1234

Rekomendowane odpowiedzi

1 na 10 razy mam problem w wrzuceniem biegu wstecznego w MIV 1.5 dci.  Po prostu nie można go wrzucić. Nie pomaga przełączenie 1,2 i potem wsteczny itp. Jedyne co pomaga to wciśnięcie ponowne 1, 2 razy sprzęgła. Potem wchodzi płynnie. Byłem u machera od skrzyń, sprawdził działanie sprzęgła, powiedział, że synchronizator działa poprawnie. Pojeździł autem około 20 km. Sprawdził cały mechanizm drążka, cięgien - jest ok. Wykluczył wysprzęglik skrzyni, zapowietrzenie sprzęgła. Skrzynia nie wydaje żadnych odgłosów, wycia itp. Biegi płynnie się przełączają. Jednak ten problem z wstecznym jest uciążliwy, zwłaszcza w sytuacjach wymagających sprawnego, szybkiego manewru. Jestem umówiony jeszcze na wymianę oleju (na ten co oryginalny), przy okazji sprawdzony zostanie jego stan, po zlaniu całego. Jednak mechanik powątpiewa czy to pomoże. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją w tym modelu, jakieś domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wsteczny nie chce wejść i z tym się spotykam w wielu autach. Zwróć uwagę żeby zawsze wcisnąć sprzęgło do końca. Jeżeli to jest sporadyczne i mechanik nie widzi problemu to olej. Nie ma co popadać w paranoję i naprawiać sprawnej skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej skrzynia to TL4 czyli 2L wystarczy.

Ja do swojej TL4 wlałem Ravenola MTF-3. Biegi lżej wchodzą, teraz przy mrozie -20 jak by to było lato. Naprawdę jest różnica w pracy skrzyni (ciszej pracuje), biegi lżej wchodzą.

Czytając o problemach z wsteczny tym bardziej zalecam Ravenola razem z ceramizerem do skrzyń. Wcześniej wykonałbym płukankę skrzyni - chyba jako jedyny produkuje płukankę do skrzyń manualnych Liquy Molly 3321.

Być może już wysprzęglik się kończy chociaż pewnie nie był wymieniany w nim płyn hamulcowy. Zmień mechanika - co to znaczy, że sprawdził synchronizator.

Warto zainteresować się tą skrzynią za nim będzie za późno.

Często słyszę na ulicy jak ludzie wbijają bieg wsteczny bez zatrzymania pojazdu (należy pamiętać, że bieg wsteczny jest niezsynchronizowany) i on zgrzytnie. Często się to zdarza w oplach czy tojodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów to chyba modeł TL6002. Z tego widzę jej pojemność 1,5 l. Synchronizator - tymczasem tylko w zakresie działania, nie demontowano skrzyni. Więc tak, ta diagnoza to tak, zdecydowanie na wyrost. Mechanik wspominał też o płukaniu, ale w 1 kolejności powiedział, że sprawdzi czy w oleju nie ma opiłków etc. Potem ewentualnie wymiana oleju. PS: czy są w ogóle skrzynie (w tym skrzynie Renault) by wsteczny  był synchronizowany?

Edytowane przez mareks 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!