Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie nr silnika 1,6 16V 81KW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Gdzie znajdę nr silnika i jak sprawdzić czy dany silnik jest fabrycznie zamontowanym w tym samochodzie. Czy nr jest widoczny patrząc z góry pod maską, czy widać go od spodu samochodu.Czy jest wybity w obudowie czy na jakiejś wklejce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest na naklejce na obudowie rozrządu, na pokrywie zaworów pod kolektorem ssącym, na głowicy przykryty kolektorem ssącym od przodu silnika.

Aby mieć pewność trzeba mieć homologację bo tam będzie jaki był numer silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest częścią zamienną i numer wybity na bloku obok kodu silnika oraz na naklejce na obudowie rozrządu nie jest nigdzie brany pod uwagę. Kiedyś silnik miał numer ewidencyjny tak samo jak nadwozie, przy wymianie trzeba było na podstawie dokumentów pochodzenia silnika, w wydziale komunikacji dokonać zmian w dowodzie rejestracyjnym. Ta procedura zakończyła się w latach 90-tych

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podjęcie tematu i podpowiedzi. Jak rozumiem, w prosty sposób nie można stwierdzić czy dany silnik jest fabrycznie wmontowanym do tego fabrycznego nadwozia w procesie fabrycznego montażu . Inaczej mówiąc, gdyby przy okazji dokonywania naprawy innych elementów danego samochodu w jakimś warsztacie samochodowym, doszło do podmiany silnika to nie można by było w prosty sposób tego dowieść. Zadaję te pytania ponieważ podejrzewam że taka sytuacja miała miejsce. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego np w komputerze pokładowym lub innym sposobem i stwierdzić czy podwozie i sinik wyszły od producenta w dziewiczym montażu. Może z nr Vin można coś wywnioskować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Dokładnie jest taki nr na naklejce umieszczonej na obudowie rozrządu. Z drugiej strony silnika u dołu jest też słabo widoczna nalepka z nr  .K4+99620. Cyfry z początku tego nr nie można odczytać. dzięki za informację która uspokoiła mnie gdyż ten nr się zgadza. Moje podejrzenia wynikły z tego gdyż po usunięciu usterki nie związanej z silnikiem odebrałem samochód gdzie naprawiający dodatkowo umył silnik. I nie zwrócił bym na to uwagi ale później zauważyłem ,że dymi tak na szaro z rury wydechowej czego przedtem nie było.Poza usunięciem usterki w zawieszeniu wymieniany był olej,filtry oleju oraz powietrza. Może tu trzeba szukać odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!