Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hands free działa tylko z bagażnika - Megane III phI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od niedawna problem z Handsfree w megane 3 ph1. 

Po kupnie auta zauważyłem, że nie działa otwieranie w tylnych prawych drzwiach po wsunięciu ręki za klamkę (nie była to wina lusterka), w innych drzwiach auto otwierało się po wsunięciu ręki za klamkę więc mi to nie przeszkadzało. 

2 tygodnie temu przestało działać całkowicie otwieranie w tej sposób w każdych drzwiach, auto zamykało się po odejściu ale nie otwierało po wsadzeniu ręki w żadne drzwi działał tylko przycisk w bagażniku oraz odpalanie bez karty zawsze działa. Po 2 dniach wszytko się "naprawiło" samo, ale dziś po prawie 2 tygodniach znów to samo. 

Błąd odczytany z pyclip to:

DF145 (DTC 953211) obwód zasilania czujnika optycznego 

ET054 czujniki optyczne zasilanie 

Czyli rozumiem że auto po rozpoznaniu karty nie daje zasilania na czujniki optyczne? Czy w ogóle nie rozpoznaje karty? (ale bagażnik da się otworzyć i odpala bez karty w slocie) 

Gdzie szukać przyczyny? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak w opisie błędu brak zasilania czujników. Może być brak styku w którejś kostce podłączenia drzwi na słupku. Pewnie trzeba będzie wyjmować klamki i sprawdzać diody podczerwieni.

Karta na 100 %jest rozpoznana, bagażnik działa na zasadzie mechanicznego zwarcia styków. Odpalanie bez karty nie ma związku z drzwiami, korzysta z innych anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to może być brak zasilania czujnika w jednych konkretnych drzwiach? I wtedy odcina całość? Program nie pokaże o który dokładnie czujnik chodzi? 

Odłączałem po kolei wszystkie kostki w drzwiach i po odłączeniu drzwi prawy tylnych hands free działa, czyli mam rozumieć że w tylnym prawym czujniku optycznym czy może mikro styku? Jest jakieś zwarcie? 

Czytam też że samochód powinien się otwierać po pociągnięciu klamki kierowcy u mnie nigdy to nie działało nawet jak HF było sprawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Mam problem z moją meganką III  kombi . Mianowicie nagle przestało mi działać hands free. Nie działa zdalne otwieranie z drzwi, tylko działa z bagażnika. Samochód się normalnie zamyka. Można go również zamknąć z przycisku na klamce od strony kierowcy (mam wersję że tylko guzik jest na jednej klamce). Wymieniłem baterię w pilotach, próbowałem odłączyć aku, wkładałem kartę do slotu. Generalnie dziwna sprawa. Odpalanie zdalne działa z guzika, klapa również czyli odczytuje sygnał z karty. Jednak czujniki w drzwiach martwe. Błędy sprawdzałem obdlink lx - brak, zamrożone ramki też nie wskazują na elektrykę. 

Proszę o pomoc może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Hands free działa tylko z bagażnika - Megane III phI

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!