Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z EPB - Megan IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z swoją meganką, przez tylne lewe drzwi dostawała się woda.

Problem wody w aucie szybko zdjagonozowany i naprawiony.

Lecz woda, która stała w aucie jednak nagromadziła się na tyle że dotarła do sterownika od hamulca ręcznego, straty ogromne cała kostka zgnita, sterownik uszkodzony [przegoniły 2 piny].

Przewody to zostały mi w ręce przy wypinaniu kości,

Nowa wtyczka zainstalowana (VW TIGUAN ma taką samą wtyczkę włącznie z ułożeniem przewodów (wtyczka typ B).

Mam manual od Hansey z całą rozpiską, lecz po podpięciu modułu i podpięciu przewodów zgodnie z schematem i konfiguracji sterownika po przez przypisanie NR. VIN, 

Sam ręczny odzyskał chęć współpracy pracuje poprawnie jednak nadal pokazuje problem z brakiem sygnału od czujnika położenia sprzęgła. 

Auto w automacie dct.

Nigdzie nie mogę znaleźć położenia tego czujnika ani zlokalizować położenia.

Może ktoś wie gdzie go znajde

A zjeba z renault za oznaczenie 3 przewodów różowych 4 brązowych to bym za jaja powiesił szkoda im było kolory zmienić 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turian_kc napisał(a):

Nigdzie nie mogę znaleźć położenia tego czujnika ani zlokalizować położenia.

W automacie nie ma takiego czujnika z powodu braku pedału sprzęgła. W sterowniku hamulca parkingowego należy zmienić rodzaj skrzyni z ręcznej na  automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Problem z EPB - Megan IV
Opublikowano (edytowane)

Dziękuję bardzo trafny strzał.

Podłączyłem dziś mojego launch z smartlink i musiałem troszkę pokopać w plikach systemowych by uruchomić kodowanie on-line.

Po kodowaniu modułu czujnik sprzęgła już nie jest problemem.

Zostały teraz tylko dwa błędy ale mysle.ze tutaj to problem nieprawidłowego podłączenia przewodów.

niestety okazalo sie tez ze sprzedajacy zrobił mnie w wała z sterownikiem bo miał byc od megan a jest od kadjara

serowniki z tego samego roku te same numery ale obawiam się że nie będzie on działał. 

20240507_102419.thumb.jpg.9c6609b24ad835d7abf247a9aaa25518.jpg

Edytowane przez Turian_kc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!