Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana tylnych tarcz i klocków Megane IV phII


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam Megane IV phII 2022r 1.3 140 EDC, przebieg 25tkm. Ostatnio podczas wizyty w ASO zleciłem weryfikację tylnych hamulców, bo nie wyglądają zbyt dobrze, tarcza przyrdzewiała itd i stwierdzono bardzo zużyte klocki oraz tarcze nadające się do wymiany. Serwisant próbował mi wmówić, że to przez autohold, że on tak działa. Wg mnie bzdura, ale nie chciałem wchodzić w dyskusję, tak czy inaczej tarcze i klocki do wymiany.

I tu moje 2 pytania do Was:

  1. Co mogło być powodem tak zużytych hamulców z tyłu przy tak niskim przebiegu? Stawiam na nie odbijający do końca ręczny/autohold.
  2. Czy macie jakieś numery części, wymiary itd tarcz i klocków do tej konkretnej wersji? Tarcza z łożyskiem, czy bez? Odczytałem z klocka jakieś numery, ale nic z nich nie wynika, a w sklepach moto ciężko znaleźć jednoznaczne info, co tam siedzi.

Z góry dzięki za pomoc

pzdr

Edytowane przez fostof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 bzdura z tym autoholdem - auto stoi więc i klocki i tarcze się nie zużywają.

Ad. 2 przypuszczam, że masz osobno tarcze a osobno piasty (tak jak z przodu), ale były też Megane które miały piastotarcze.

Należy obejrzeć dokładnie jarzma i same klocki - lubią rdzewieć i stawać "dęba".

Jeżeli osobno tarcze to najprawdopodobniej klocki: 440664742R TRW = 440603558R FDB4182 (Ferodo) TRW GDB1791  FDB4699 (najprawdopodobniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fostof napisał(a):

Stawiam na nie odbijający do końca ręczny/autohold

Ręczny elektryczny czy mechaniczny? Zwróć uwagę na to, że autohold działa tylko gdy ruszasz na spadku/wzniesieniu wykrytym przez moduł ESP. Pewnie to mniej niż 10 przypadków na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniewa napisał(a):

autohold działa tylko gdy ruszasz na spadku/wzniesieniu wykrytym przez moduł ESP

Przy automatycznej skrzyni działa zawsze po zatrzymaniu auta, nie trzeba trzymać pedału hamulca i skrzynia jest na D. Dotknięcie pedału gazu zwalnia hamulec. Na tym ta przyjemność polega. 

Dodam, że można to wyłączyć. Przycisk autohold w megane 4 jest na tunelu środkowym, obok przycisku hamulca postojowego. Mowa o ph I. 

Asystent ruszania pod górę, hill hold control, to co innego i nie da się tego wyłączyć, może clipem.

Edytowane przez babus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szwagier24a napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Po to, że jest taka możliwość. Może komuś nie pasuje i chce trzymać pedał hamulca na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I siebie wymieniałem klocki bo mi popiskiwały na rondzie, potem czasem podczas jazdy a ostatecznie grzały mi się koła. Przyczyną były blokujące się klocki w prowadnicach. Przy wymianie były nierówno zużyte po prawej stronie. Po wymianie wydaje się ok.

Mam zwykle tarcze - bez piasty, zwykły ręczny. 

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 08:33, fostof napisał(a):

nie wyglądają zbyt dobrze, tarcza przyrdzewiała itd

Trzeba rozebrać i sprawdzić prowadnice.

 

4 godziny temu, babus napisał(a):

Po to, że jest taka możliwość. Może komuś nie pasuje i chce trzymać pedał hamulca na światłach.

Ja to chyba mam wyłączone, bo padał muszę trzymać.  

 

Domyślam się że automatyczny ręczny jest zwalniamy gdy podczas dodawania gazu abs wykryje obrót koła.  Na pewno więcej będzie się w ten sposób ścierać niż po ręcznym zwolnieniu hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!