Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Tempomat i ogranicznik prędkości się włącza, ale niestety regulacja już nie działa. Tak, wpinałem wszystko pod komputer, i spięcie mi poszło między +12V, a regulacją. Było widać i słychać przechodzącą iskrę. Podejrzewam kabelki do wtrysku - możliwe że jakaś ścieżka 'poszła', lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do problemu z regulacją...

Włączenie tempomatu/ogranicznika działa, ale regulacja nie.... a u mnie żadnego zwarcia nie było...

Czy na postoju z odpalonym silnikiem można regulować ustawienia? Jeśli nie tempomat, to chyba chociaż ograniczenie prędkości powinno dać się ustawić? Czy tylko podczas jazdy?

 

A może winny temu jest żel, który był we wtyczce jak wpinałem piny? Czy ktoś z was też to zauważył? Czy jest to żel przewodzący, czy może nie? Nie mam pomysłu jak go wyczyścić.

Ale w miejscu pinów od wł. tempo/ogr żelu nie było, lub nie zauważyłem.

 

pozdr.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żel przewodzący też to zauważyłem, on nie pzreszkadza. Regulacja prędkości ustawiamy dopiero jak osiągniemy prędkość 30 km/h!

 

 

Co do wysunięcia pinu z gniazdka, spróbuj może igłe włożyć i zagiąć blaszkę która blokuje pin w kostce( zwróć uwagę na budowę pinu)

A może nie działa Ci regulacja bo nie jechałeś więcej niż 30 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poczytałem też instrukcję i wychodzi, że faktycznie dopiero w czasie jazdy - prędkość min. 30 km/h i włączony odpowiedni (cokolwiek to znaczy) bieg w przypadku skrzyni manualnej.

W tej dopiero mam pociągnięte kabelki z komputera do kabiny pasażerów - nikt nie napisał, że będzie tak ciężko!! A może to ten upał w sobotę tak podziałał :mrgreen:

 

Czy może mi ktoś napisać skąd DOKŁADNIE brał +12V do włącznika tempo? Ze skrzynki bezpieczników w kabinie, czy wcinka w kabel? Pytam raczej tych co ciągnęli kable, a nie szczęściarzy co już mieli gotową wtyczkę:D

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym powiedział że to trudna robota to być mógł się nie wziąć za to:D Ja musiałem sciągać aku filtr powietrza żeby się dostać do tej gumy od ściany grodziowej. Dobra + wziąłem od bezpieczników w kabinie pozycja bodajże APC+ trzeci od góry na środku(plus po zapłonie) od tyłu skrzynki są kable trzeba wpiąć się w GRUBSZY kabel od tego bezpiecznika, bo chyba jak podpinałem chudy to paliło mi bezpiecznik :cry: nie wiem . Druga opcja wziąć + prosto od aku ale skoro już puściłeś kabel...

 

 

 

P.s. Probowaliście jechać na tempomacie i bez sprzęgła zrzucić bieg na luz?:>

Albo kliknąć od regulacji prędkości jednocześnie + i -?

 

A i jadąc na tempomacie uważać na kałuże, widząc kałuże odruchowo puszczamy gaz bądź lekko hamujemy, tempomat czując kałuże dodaje gazu by utrzymać prędkość trochę niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysunięcia pinu z gniazdka, spróbuj może igłe włożyć i zagiąć blaszkę która blokuje pin w kostce( zwróć uwagę na budowę pinu)

A może nie działa Ci regulacja bo nie jechałeś więcej niż 30 km/h?

 

Spróbuję tak zrobić, jak będę miał chwilę czasu.

Było ponad 30km/h, zaręczam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i jak tam?

 

Dodam tylko że jakby ktoś jeszcze bawił się w tempomat to nie trzeba zmieniać przełącznika zespolonego. Taśma ma 7 pinów czyli jest pod tempomat ( w wersji bez tempo, z manetka z AUTO i halogenem) lecz nie wiem jak w wersji najbiedniejszej tj. bez tempo, halogenów, manetki AUTO, instalacji tempomatu. Wiec wystarczy wyskubać zalane plastikiem (patrz fotka) piny i wlutowac oryginalne przyciski w kierownicy, wymienić poduszkę lub jak Nel wyciąc w poduszce miejsca na przyciski

2433cdb959113158m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki Malykubek za naprowadzenie na trop <ok> Nawet mi to wyszło

 

thumb_hosting_zdjec_1447437435__photo1.jpg

 

tak wygląda cały pająk :mrgreen:

 

thumb_hosting_zdjec_1447437482__photo2.jpg

 

rozkładamy pająka na pół, kilka zaczepów ale wszystko łatwo się rozbiera

 

thumb_hosting_zdjec_1447437551__photo3.jpg

 

odpinamy boczną klapkę aby dostać sie do taśmy

 

thumb_hosting_zdjec_1447437621__photo4.jpg

 

bez problemu da się wyciągnąć taśmę

 

thumb_hosting_zdjec_1447437652__photo5.jpg

 

w te miejsca należy przylutować przewody

 

thumb_hosting_zdjec_1447437681__photo6.jpg

 

kabelki trzeba podgiąć w haczyki i przylutować w ten sposób aby dało się wszystko później złożyć do kupy

 

thumb_hosting_zdjec_1447437717__photo7.jpg

 

przekładamy kabelki przez prostokątną dziurę koło wtyczki od taśmy, kable można zalać klejem na gorąco co zapobiegnie ewentualnemu oderwaniu się kabli od taśmy

 

thumb_hosting_zdjec_1447437781__photo8.jpg

 

zabieramy się za drugą stronę taśmy

 

thumb_hosting_zdjec_1447437812__photo9.jpg

 

otwieramy zatrzask

 

thumb_hosting_zdjec_1447437838__photo10.jpg

 

wycinamy plastik nożykiem do tapet aby dostać się do zaślepionych ścieżek

 

thumb_hosting_zdjec_1447437868__photo11.jpg

 

do oczyszczonych ścieżek dolutowujemy dwa kabelki

 

thumb_hosting_zdjec_1447437911__photo12.jpg

 

całość można pokryć klejem na gorąco i zamknąć zatrzask

 

thumb_hosting_zdjec_1447437935__photo13.jpg

 

to jest wtyczka taśmy zwijaka do której podłączamy przewody

 

thumb_hosting_zdjec_1447437977__photo14.jpg

 

wpinamy się w kable koloru brązowo-szary i różowy

 

Tylko ze względu na wagę informacji zawartych w tym poście nie został on usunięty.

Zapoznaj się kolego z zasadami dodawania zdjęć na forum.

P_r_z_e_m_o

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersje z przeciwmgielnymi, auto lights on/off komp w postaci spalania, wycieraczki , kierunkowskazy i chyba tyle :) Jedyny problem mam taki że kierownica nie chce się zblokować po wyłączeniu zapłonu :/ Najdziwniejsze jest to że wogóle nie kręciłem zwijakiem taśmy poduszki nawet zaznaczyłem pisakiem położenie kółka i wszystko złożyłem. Jeśli odpięcie aku to spowodowało czy jest jakaś patent za załączenie blokady kierownicy... ? Aha nie pokazuje mi komunikatu ster locking coś tam coś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Znalazłem w końcu w sobotę czas i mam się czym pochwalić:) TEMPOMAT DZIAŁA!!

Dzięki Malykubek za dostarczenie konkretów!!

@EnD

Miałem podobny problem co ty. Zwarcia nie zrobiłem, ale sterowanie "+/-/R/O" mi nie działało. Okazało się, że jeden pin we wtyczce przy komputerze "nie wszedł" do końca na swoje miejsce. Musiałem się trochę namęczyć, żeby go wyciągnąć i wcisnąć jeszcze raz.

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!