Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

i jest! mam! uruchomiłem i mam już włącznik do tempomatu. chodzi i funckjonuje! :D :D potrzebna mi tylko zaślepka bo wisi mi na kablach.. :D dzięki userowi dstorm !!!

 

[ Dodano: 2009-05-27, 21:54 ]

potrzebuję tylko:

Panel sterujący (jak dla mnie maskownica - 8200079020) 37,29 netto

Zaślepka włącznika ESP (8200193673 - będzie w sb) - około 9 netto

 

Gdzie moge dostac w Poznaniu? jest ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś montował tempomat w scenic II rok 2004 silnik 1,5 DCI

I czy w ogóle da się to zrobić. Z tego, co patrzyłem to instalację mam.

Z tego, co się dowiedziałem to trzeba zmienić kierownicę, oraz dołożyć włącznik pod włącznikiem świateł i migaczy. Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownicy nie musisz wymieniać i tego przełącznika zespolonego bo to są koszta, może przyciski zastosować w innym miejscu. I wszystko aktywować w komputerze, no jak masz instalacje to włącznik tempomatu obok regulacji wysokości świateł musisz kupić. W scenicu II to tak jak w megi II to samo tylko buda się różni..

 

pozdro :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownicy nie musisz

Wydaje mi się, że w miarę tanim kosztem można jeszcze kupić używane przyciski tempomatu (jakieś 50 zł) i kupić poduszkę pod tempomat, a swoją sprzedać na Allegro, żeby koszty się mniej więcej wyrównały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem to ten włacznik tempomatu pod włacznikiem świateł i migaczy bo sprawdzałem i obok regulaci wysokości świateł nie ma żadnej kostki. Za to jest kostak tam gdzie jest włacznik na zdjęciu z opisem 1 i zamiast Włącznika jest tam tylko zaślepka. A znalazłem instrukcję do scenika i wydaje mi sie ze jest on umiejscowiony własnie pod włacznikiem świateł.

post-17015-1243584751_thumb.jpg

post-1-1243584751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do scenica, że by uruchomić tempomat to potrzebuję wł. wył. tempomatu ten, co na zdjęciu jest opisany, jako 1 oraz przyciski do sterowania tempomatem 2, 5 i 3, 4 i teoretycznie powinien tempomat zadziałać, czy coś jeszcze mi jest potrzebne. Instalacje z tego, co patrzyłem to mam.

 

będę musiał jechać gdzieś na komputer, aby tempomat uruchomić, czy po dołożeniu włącznika autko go same zobaczy?

 

W Serwisie twierdzą że tempomatu nie da się dołożyć że to sie robi odrazu na lini produkcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK przyciski to te co wymieniłes. Im chyba karzą tak mówić bo kupując autko trzeba zabulić za tempomat:) a to co my robimy reno sie nie opłaca. Czy musisz odpalić w komputerze to najlepiej by się wypowiedział ktos kto ma scene II. Ale ja zrobiłem tak:

Podłączyłem włącznik do kabelków i nie wyświetlało mi się nić na wyświetlaczu po czym pojechałem na komputer. A np. w lagunach II nie trzeba aktywować. Ale Meganka jest bardziej zbliżona do Scenika;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!